IV niedziela Adwentu – 23 grudnia 2012 r.

  1. Młodzież oazowa rozprowadza świece „Caritas”, a także sianko na stół wigilijny. Ofiary za świece przeznaczone będą w większości na utrzymanie dzieł prowadzonych w naszej archidiecezji przez Caritas: Rodzinnych Domów Dziecka, Ośrodków dla Ofiar Dotkniętych Przemocą w Rodzinie, placówek opiekuńczo-wychowawczych. Pozostała część pieniędzy będzie przeznaczona na dofinansowanie wyjazdu naszej młodzieży z grupy oazowej i liturgicznej służby ołtarza na zimowe rekolekcje.
  2. Dziękujemy parafianom z bloku Spółdzielców 15 (kl. A) za sprzątanie naszej świątyni i ofiarę pieniężną. W tym tygodniu prosimy do sprzątania mieszkańców bloku Spółdzielców 15 (kl. B).
  3. Pierwsza część odwiedzin duszpasterskich, od 27 grudnia do 13 stycznia 2013 r., jest umieszczona w gablocie ogłoszeń oraz na naszej stronie internetowej. Informujemy, że w związku z kolędą przez cały styczeń kancelaria parafialna będzie nieczynna w poniedziałek wieczorem.
  4. Diakonia muzyczna zaprasza na wspólne kolędowanie przed Pasterką. Początek o 23.15.
  5. W tym roku organizujemy w naszej parafii akcję Kolędników Misyjnych w dniach od 27 do 30 grudnia. To ciekawa inicjatywa, w której dzieci pomagają swoim rówieśnikom z krajów misyjnych. Kolędując w mieszkaniach naszych parafian, pod opieką dorosłych, będą zbierać pieniądze na pomoc dla najbiedniejszych dzieci z kilku krajów misyjnych. Kto chciałby przyjąć w swym mieszkaniu kolędników proszony jest o zapisanie się na listę, która w zakrystii.
  6. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.
  7. W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie. 18 grudnia zmarła Danuta Malinowska (l. 58), 19 grudnia zmarł Leonard Biegański (l. 82). Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie!