IV niedziela – 3 lutego 2013

1. Dzisiaj o godz. 19.00 w sali domu parafialnego kolejny wieczór autorski. Tym razem gościć będziemy Krzysztofa Kołtuna, poetę z Chełma k. Lublina. Jest on założycielem Towarzystwa Rodzin Kresowych oraz Grupy Poetyckiej „Krzemień”, reprezentuje również Stowarzyszenie Pisarzy Polskich w Krakowie. Jako pomysłodawca i organizator wielu ogólnopolskich konkursów poetyckich skupia rozproszone po świecie literackie środowisko Kresowian. Prowadzi Antykwariat Kresowy w Chełmie, pełniący rolę regionalnej placówki kultury. W swoim dorobku literackim ma dwadzieścia książek poetyckich. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnienia.

2. Działająca przy naszej parafii Grupa Charytatywna MAYDAY informuje, że od 3 lutego do 31 marca trwać będą zapisy na korzystanie z pomocy żywnościowej w ramach programu pomocy unijnej PEAD 2013. Zapisów można dokonywać w poniedziałki i środy od 16.30 do 18.30. Szczegółowe informacje dotyczące wymaganych dokumentów oraz kryteriów są zamieszczone w gablocie przed kościołem.

3. Zapraszamy na coroczną pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Porąbce Uszewskiej. Odbędzie się ona 11 lutego – w Światowy Dzień Chorych. Wyjazd o 13.30, powrót ok. 19.30. Koszt 30 zł. Zapisy w zakrystii.

4. Kolejne spotkanie w ramach Parafialnej Szkoły Biblijnej będzie we wtorek (12 lutego) o 18.45. Dziękujemy parafianom z bloku Białoruska 6 (od parteru do V piętra) za sprzątanie naszej świątyni i ofiarę pieniężną. W tym tygodniu prosimy do sprzątania mieszkańców bloku Białoruska 6 (od VI do X piętra)

Po dłuższej przerwie zapraszamy kandydatów do bierzmowania na spotkania katechetyczne. W lutym będą one w następujących terminach:

Klasa I, grupa 1 – 4 lutego (poniedziałek) o 19.15

Klasa I, grupa 2 – 11 lutego (poniedziałek) o 19.15

Klasa II, grupa 1 – 18 lutego (poniedziałek) o 19.15

Klasa II, grupa 2 – 25 lutego (poniedziałek) o 19.15

Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.