III niedziela Wielkiego Postu – 3 marca 2013

1. Dziś w naszej parafii gościmy ks. Grzegorza Łopatkę, proboszcza parafii na os. Złocień. Bóg zapłać za wsparcie finansowe dzieła budowy świątyni, którego tamtejsza wspólnota parafialna podjęła się kilka lat temu.

2,Kolejne spotkanie w ramach Parafialnej Szkoły Biblijnej będzie we wtorek (5 marca ) o 18.45.

3.Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy na katechezę i spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 6 marca (środa) o godz. 19.00 w auli błog. Jana Pawła II.

4. Ważna informacja dla kandydatów do bierzmowania. W marcu uczniowie i uczennice wszystkich klas gimnazjalnych są zobowiązani do uczestnictwa w jednej Drodze Krzyżowej dla młodzieży ( piątek o 20.00) oraz w dwóch naukach dla młodzieży gimnazjalnej podczas misji parafialnych. Oprócz tego uczniowie z klasy III mają katechezy w następujących terminach:  grupa 1 –  5 marca po Mszy św. wieczornej, grupa 2 – 7 marca po Mszy św. wieczornej.

5. Podczas ostatniej kolędy kapłani proponowali niektórym małżeństwom przyłączenie się do parafialnej wspólnoty Domowego Kościoła, czyli tzw. Oazy Rodzin. Dzięki formacji w tej wspólnocie można zbliżyć się do Pana Boga, pogłębić swe życie duchowe oraz umocnić miłość małżeńską. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą należeć do Domowego Kościoła. Pierwsze spotkanie organizacyjne na nowego kręgu, będzie w niedzielę 10 marca, zaraz po Mszy św. o godz. 11.30.

6. Zapraszamy na kolejny wieczór poetycki. Odbędzie się on w przyszłą niedzielę (10 marca) o godz. 19.00 w sali domu parafialnego. Tym razem Leszek Elektorowicz, znany poeta, prozaik, eseista a także tłumacz, zaprezentuje wiersze amerykańskich poetów metafizycznych w swoim tłumaczeniu.

7. W tym tygodniu do sprzątania naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku Białoruska 10 (kl. II)

8. Przypominamy, że nabożeństwa Drogi Krzyżowej są odprawiane w naszym kościele w piątki Wielkiego Postu o: 16.30 dla dzieci, 17.15 dla dorosłych i o 20.00 dla młodzieży. W niedzielę Droga Krzyżowa o  16.30, natomiast Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.00.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.