V niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2013

1. Dziękujemy parafianom z bloku Białoruska 10 (kl. III) za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną. W tym tygodniu do sprzątania naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku Włoska 17 (kl. I).

2.W czwartek (21 marca) rozpoczynamy misje parafialne. Nauki głosić będą ojcowie redemptoryści z Krakowa. Szczegółowy plan jest wywieszony w przedsionku kościoła, w gablocie przy kościele  oraz na naszej stronie internetowej.

3. W piątek 22 marca odprawimy parafialną Drogę Krzyżową ulicami naszego osiedla. Początek o 19.15.

4. W sobotę dzień spowiedzi parafialnej. 9 kapłanów będzie spowiadać od 9.30 do 12.30 (z przerwą półgodzinną od 11.00 do 11.30) od 14.30 do 16.00 oraz od 16.45 do 18.00. Proszę nie odkładać sakramentu pokuty na inne dni. W Niedzielę Palmową nie będzie spowiedzi podczas Mszy św. Zamiast tego będziemy spowiadać od 14 do 17. W tym czasie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu. Atmosfera ciszy i modlitwy będzie z pewnością korzystniejsza, by we właściwy sposób przeżyć sakrament pokuty.

5. Domowe Hospicjum Królowej Apostołów z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego na Kurdwanowie, które obejmuje opieką również chorych z naszej parafii, zwraca się z ogromną prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz hospicjum. Jest to podstawowe źródło dochodu, które zapewnia profesjonalną opiekę medyczną podopiecznym hospicjum, zwłaszcza chorym nowotworowo.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.