Niedziela Palmowa – 24 marca 2013

1. Przypominamy, że dziś od godz. 14 do 17 będzie w naszej świątyni wystawienie Najświętszego Sakramentu. W tym czasie kapłani będą dyżurować w konfesjonale. O 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

2. Dziękujemy parafianom z bloku Włoska 17 (kl. I ) za sprzątnie naszej świątyni i ofiarę pieniężną. W tym tygodniu prosimy do sprzątania mieszkańców z bloku Włoska 17 (kl. II).

3. Pouczenie przed chrztem dla rodziców i chrzestnych będzie w poniedziałek 25 marca o godz. 19.

4. Kapłani odwiedzą chorych w środę od godz. 14. Proszę o zapisywanie ich na listę, która jest w zakrystii. 

5. Zapraszamy parafian do uczestnictwa w liturgii Wielkiego Tygodnia. Czwartek, piątek i sobota to tzw. Triduum Paschalne. W Wielki Czwartek nie ma Mszy św. porannej. O godz. 8  odprawimy Jutrznię. O godz. 18 Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja Pana Jezusa potrwa do godz. 22.00.

6. W Wielki Piątek obowiązuje post ilościowy (trzy posiłki dziennie) i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. O godz. 8 odprawimy Jutrznię. O godz. 18.00 rozpocznie się liturgia Męki Pańskiej, po której nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i rozpoczęcie całonocnej adoracji. Odbywać się ona będzie w następującym porządku:

  • od godz. 22 do 23 – adoracja dla młodzieży
  • od 23.00 do 23.40 – adoracja prowadzona będzie przez róże Żywego Różańca, grupę modlitewną i grupę charytatywną
  • od 23.40 do 0.20 – adorację prowadzić będzie rada parafialna i chór parafialny
  • od 0.20 do 1 – adorację poprowadzą kręgi Domowego Kościoła i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
  • od 1 do 2 – zapraszamy parafian z bloków: ul. Podedworze 20, ul. Bochenka 16, 18, ul. Łużycka 53
  • od 2 do 3  – zapraszamy parafian z bloków: ul. Podedworze 2, 4, 6, 8, 10, 12
  • od 3 do 4 – zapraszamy parafian z bloków: ul. Spółdzielców 12, 15, 17; ul. Nowosądecka 31 oraz numery od 48 do 82
  • od 5 do 6 – zapraszamy parafian z bloków: ul. Łużycka 43, 45, 47, 49, 51
  • od 6 do 7 – zapraszamy parafian z bloków: ul. Włoska 17, 19; ul. Białoruska 6, 8, 10
  • od godz.  7 do 8 – zapraszamy parafian z bloków: ul. Łużycka 57, 63, 65, 67, 69, 71

Podczas całonocnej adoracji będzie można przystąpić do spowiedzi.

7.  Wielka Sobota. O godz. 8 odprawimy Jutrznię. Od godz. 10 do 15.00, co pół godziny, będziemy święcić pokarmy na stół wielkanocny. Tego dnia grupa charytatywna będzie zbierać produkty żywnościowe, które będą rozdane najbiedniejszym z naszej parafii. Będzie je można składać do koszów, które będą ustawione przy wejściu do kościoła.

O godz. 18. rozpocznie się liturgia Wigilii Paschalnej. Zakończymy ją procesją rezurekcyjną.

W Wielką Sobotę nie będzie spowiedzi w czasie poświęcenia pokarmów. Tych, którzy zwykle odkładają spowiedź na ostatnią chwilę informujemy, że podczas całonocnej adoracji z piątku na sobotę kapłani będą dyżurować w konfesjonale. Czas nocnej adoracji, atmosfera modlitwy i skupienia będzie na pewno sprzyjać dobremu przeżyciu pojednania z Panem Bogiem w sakramencie pokuty.