Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 31 marca 2013 r.

1. Dziś o godz. 17.30 odprawimy uroczyste nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Jutro porządek Mszy taki jak w niedzielę.

2. W najbliższą sobotę będzie tradycyjna pielgrzymka naszej parafii do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Wyjście od naszego kościoła o godz. 8.45. O godz. 10.00 będziemy uczestniczyć we Mszy św. odprawianej w intencji naszej parafii. Prosimy o liczny udział. Tego dnia, chociaż jest pierwsza sobota miesiąca, księża nie będą odwiedzać chorych.

3. Dziękujemy parafianom z bloku Włoska 17 (klatka II) za sprzątnie naszej świątyni i ofiarę pieniężną. W tym tygodniu prosimy do sprzątania mieszkańców z bloku Włoska 17 (kl.  III).

4. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w najbliższą środę (3 kwietnia) o 19.30 w auli błog. Jana Pawła II. W najbliższą niedzielę (7 kwietnia) zaraz po Mszy św. o 11.30, w auli błog. Jana Pawła II, będzie próba śpiewu z dziećmi z kl. II.

5. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź przed poranną Mszą św. oraz od 16 do 19.30. Msza dla kandydatów do bierzmowania o 19.30. 

6. Dziękujemy Różom Żywego Różańca za ofiarę pieniężną 1500 zł złożoną jako dar ołtarza podczas Mszy św. w Wielki Czwartek.

 

 

Drodzy parafianie! Chrystus prawdziwie zmartwychwstał! To jest historyczny fakt, a nie żaden mit. Życiu ludzkiemu został przywrócony sens. Utracona nadzieja nieśmiertelności zagościła na nowo wśród ludzi. Jezus Chrystus pokonał śmierć i zło, więc każdy człowiek, który w Nim pokłada nadzieję, odkrywa, że człowiek nie jest istotą zmierzająca tylko ku śmierci i unicestwieniu, lecz ku szczęśliwej z Bogiem nieśmiertelności. Niech zmartwychwstały nasz Pan i Zbawiciel, który pokonał mroki śmierci, rozświeca wasze serca, zwłaszcza wtedy, gdy są one spowite w ciemnościach cierpienia, smutku i życiowych przeciwności. Życzymy wam, by błogosławiony czas Świąt Wielkanocnych umocnił nadzieję płynącą z wiary i pozwolił zakosztować prawdziwej radości w gronie najbliższych.