Wniebowstąpienie Pańskie – 12 maja 2013 r.

1. Dzisiaj dzieci z klas trzecich obchodzą rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Ich rodzicom dziękujemy za dar ołtarza oraz za sprzątanie naszego kościoła.

2. W poniedziałek rozpoczęcie Nabożeństw Fatimskich. O 18.00 odprawiona będzie Msza święta z kazaniem, a po niej Różaniec Fatimski i procesja wokół kościoła, na którą w szczególny sposób zapraszamy dzieci z klas drugich i trzecich w strojach komunijnych. W poniedziałek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

3. W wtorek (14 maja) o godz. 19.00 kolejne spotkanie w ramach Parafialnej Szkoły Biblijnej.

4. W środę (15 maja) na Mszy św. o godz. 18.00 młodzież z III klasy gimnazjum przyjmie w naszym kościele sakrament bierzmowania. Prosimy wszystkich parafian o modlitwę za tych młodych ludzi, aby sakrament chrześcijańskiej dojrzałości przyjęli odpowiedzialnie, i potrafili otworzyć swe dusze na łaski Ducha Świętego. Z racji bierzmowania kancelaria parafialna będzie nieczynna w środę wieczorem. Zamiast tego pilne sprawy kancelaryjne można załatwić w środę od 7.30 do 8.30.

5. Kandydaci do bierzmowania będą mieć trzydniowe, bezpośrednie przygotowanie modlitewne do przyjęcia sakramentu chrześcijańskiej dojrzałości. Dzisiaj o godz. 19. będą uczestniczyć czuwaniu modlitewnym i celebracji liturgicznej, jutro mają uczestniczyć w Nabożeństwie Fatimskim, zaś we wtorek od 17.15 do 18.00 przystąpią do spowiedzi, a po Mszy św. będą mieć próbę śpiewu i liturgii sakramentu bierzmowania.

6. Na kolejną Mszę św., „blokową”, która będzie odprawiona w piątek 17 maja o godz. 19.15, zapraszamy parafian z bloku  Łużycka 51 kl. C i D. Po Mszy św. spotkanie integracyjne przy kawie i herbacie. Serdecznie zapraszamy. Już dziś informujemy, że parafianie z bloku Łużycka 51 kl. E i F będą mieć swoją Mszę 24 maja o 19.15.

7. Nabożeństwa majowe odprawiamy w tygodniu po Mszy św. wieczornej, zaś w niedziele o 17.30. 

8. O sprzątanie naszego kościoła prosimy w tym tygodniu parafian z bloku Włoska 19 kl. III.

9. Kandydaci do bierzmowania z kl. I gimnazjum (obydwie grupy) mają najbliższe spotkanie katechetyczne 20 maja (poniedziałek) o 19.15; zaś z kl. II gimnazjum  – 27 maja (poniedziałek) o godz. 19.15.

10. W przyszłą niedzielę kolejny wieczór poetycki. Tym razem będziemy gościć polskiego poetę ze Lwowa.

11. Specjalne podziękowanie kierujemy do dzieci komunijnych, które złożyły dobrowolny dar pieniężny ze swych drobnych oszczędności na pomoc dla dzieci w krajach misyjnych. 

12. W ostatnich tygodniach zmarli nasi parafianie: Oleksy Gaj (lat. 74) i Weronika Gutowska (lat 78). Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.