Niedziela Trójcy Świętej – 26 maja 2013 r.

1. Dziś kończy się okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.

2. Kandydaci do bierzmowania z kl. II gimnazjum (obydwie grupy) mają spotkanie katechetyczne jutro (27 maja) o 19.15.

3. W najbliższy czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 13 wyruszy procesja Eucharystyczna ulicami naszego osiedla. Trasa procesji będzie taka sama jak w poprzednich latach. Ołtarze będą umiejscowione tam, gdzie były co roku. O ich przygotowanie prosimy mieszkańców następujących bloków.

I ołtarz (przy ul. Podedworze 10) – mieszkańcy bloku Podedworze 10 (kl. A i B);

II ołtarz (przy Szkole Podstawowej nr 27) – mieszkańcy bloku Włoska 17 (kl. III i IV);

III ołtarz (przy bloku Łużycka 53) – mieszkańcy bloku Łużycka 53 (kl. E, F);

IV ołtarz (przy bloku Łużycka 47) – mieszkańcy bloku Łużycka 53 (kl. G, H).

4. W sobotę od 9.00 kapłani będą odwiedzać chorych. Prosimy o zapisywanie ich na listę, która jest w zakrystii. W sobotę po Mszy św. wieczornej odprawimy nabożeństwo różańcowe wynagradzające Matce Bożej za grzechy i zniewagi popełniane przez ludzi, którzy ją obrażają.

5. Działająca przy naszej parafii grupa charytatywna „Mayday” informuje, że w tym tygodniu będzie wydawać produkty żywnościowe dla osób, które złożyły dokumenty w ramach programu PEAD 2013. W najbliższy poniedziałek (27 maja) zgłoszą się osoby zapisane do grupy I, zaś w środę (29 maja) osoby z grupy II. Punkt  „Mayday” będzie otwarty od 16.30 do 18.30.

6. Dziękujemy parafianom z bloku Podedworze 2 kl. A za sprzątanie naszej świątyni i ofiarę pieniężną na kwiaty do kościoła. W tym tygodniu o sprzątanie prosimy parafian z bloku Podedworze 2 kl. B.

7. Grupa charytatywna MAYDAY zaprasza do wzięcia udziału w akcji zbierania znaczków pocztowych na rzecz misji afrykańskich. Znaczki można składać w biurze MAYDAY lub u ks. Mirosława.

8. Nabożeństwa majowe odprawiamy w tygodniu po Mszy św. wieczornej, zaś w niedziele o 17.30. 

9. Diakonia Teatralna serdecznie zaprasza parafian, a szczególnie wszystkie mamy, na spektakl, który odbędzie się 2 czerwca o godz. 19 w auli Jana Pawła II.

10. W ubiegłym tygodniu zmarła nasza parafianka Lucyna Celina Kulczycka (l. 63). Wieczne odpoczywanie, racz jej dać, Panie.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.