12 niedziela zwykła – 23 czerwca 2013 r.

 

1. Wszystkie dzieci wraz z Rodzicami i Nauczycielami zapraszamy na Mszę świętą dziękczynną za cały rok szkolny 2012/13. Będzie ona odprawiona 27 VI (czwartek) o godz. 8.00.

2. Kandydatów do bierzmowania z klas I i II zapraszamy na indywidualne rozmowy weryfikacyjne. Należy na nie przynieść indeks do bierzmowania oraz indeks katechizacji szkół ponadpodstawowych. Ostatni termin: 24 VI (poniedziałek), godz. 19.15 – 20.00.

3. Spotkanie rodziców dzieci wyjeżdżających na rekolekcje wakacyjne odbędzie się dzisiaj (23 VI), po Mszy św. o godz. 11.30, w sali domu parafialnego.

4. Działająca przy naszej parafii Grupa Charytatywna MAYDAY informuje że w najbliższy  poniedziałek (24 VI) będzie wydawanie żywności dla osób zapisanych do Grupy I, zaś w środę (26 VI) dla osób z Grupy II.  Żywność będzie wydawana od 16:30 do 18:30.

5. Zapraszamy na kolejny wieczór poetycki. Tym razem gościć będziemy ks. prof. Janusza Ihnatowicza, wybitnego poetę emigracyjnego, nestora polskich pisarzy, eseistów, krytyków literackich i tłumaczy za granicą, żywą ikoną polskiej literatury na obczyźnie. Jest on emerytowanym wykładowcą teologii bazyliańskiego Uniwersytetu św. Tomasza w Houston w Teksasie (USA), laureatem Nagrody im. Kościelskich (Genewa 1973), uhonorowanym przez Jana Pawła II papieskim medalem „Pro Ecclesia et Pontifice” (Watykan 1997), członkiem Związku Polskich Pisarzy na Obczyźnie. Warto podkreślić, że ks. Ihnatowicz był korektorem literackim pierwszego wydania „Biblii Tysiąclecia” w 1965 r. Opublikował 8 książki poetyckich. Wieczór autorski będzie dziś (23 czerwca) w sali domu parafialnego. Początek o 19.00.

6. Dziękujemy parafianom z bloku Podedworze 6 kl. A za sprzątanie naszej świątyni i ofiarę pieniężną na kwiaty do kościoła. W tym tygodniu o sprzątanie prosimy parafian z bloku Podedworze 6 kl. B.

7. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w tygodniu po Mszy św. wieczornej, zaś w niedziele o 17.30.

8. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.

9. 15 czerwca zmarła nasza parafianka Wanda Julianna Filipczyk (l. 66). Wieczne odpoczywanie, racz jej dać, Panie.