25 niedziela zwykła – 22 września 2013

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym. W poniedziałek wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny; w środę – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa; w piątek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo; w sobotę – wspomnienie św. Wacława, męczennika.
 2. 28 września (w sobotę) odbędzie się IV Pielgrzymka Członków Żywego Różańca i Wspólnot Adoracyjnych do Łagiewnik. Szczegółowy program znajduje się na afiszu w gablocie przed kościołem.
 3. Informujemy, że z powodu choroby ks. prof. Stanisława Kobielusa zostaje odwołane dzisiejsze spotkanie autorskie. Za tydzień w wieczorze autorskim wystąpi poznański poeta Jerzy Struk wraz z zespołem „ARETE” z Poznania. Zapraszamy na koncert  muzyczny, który odbędzie się w domu parafialnym w auli Jana Pawła II. Początek o 19.00.
 4. Działająca przy naszej parafii Grupa Charytatywna MAYDAY prowadzi dziś kwestę na zakup artykułów szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin.  
 5. Dziękujemy parafianom z bloku Łużycka 47 (klatka A) za sprzątanie naszej świątyni i ofiarę na kwiaty. Do sprzątania kościoła prosimy w tym tygodniu parafian z bloku Łużycka 47 (klatka B).
 6. Przypominamy, że tylko do najbliższego poniedziałku można zapisać się na katechezy przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Gimnazjaliści z klas pierwszych, drugich i trzecich zapisują się osobiście w kancelarii parafialnej, okazując indeks z ocenami z katechezy. W najbliższą niedzielę (29 września) na Mszy św. o godz. 10.00 uczniowie z kl. III gimnazjum uroczyście wyrażą swoją wolę przystąpienia do sakramentu bierzmowania. W związku z tym, gimnazjaliści z klasy trzeciej mają pierwsze spotkanie katechetyczne w sobotę 28 września o 18.45 w sali domu parafialnego. Obecność obowiązkowa.
 7. W piątek 27 września o godz. 19.00 będzie odprawiona dodatkowa Msza św., na którą zapraszamy parafian z bloku Łużycka 53 kl. A i B. Po Mszy św. spotkanie integracyjne przy kawie i herbacie. Serdecznie zapraszamy.
 8. Informujemy, że w dniu naszego odpustu parafialnego, który będziemy przeżywać w tym roku 6 października, ulega niewielkiej zmianie porządek Mszy św. Suma odpustowa będzie o 12.30. Pozostałe Msze o: 7.00, 8.30, 10.00, 11.00 i 18.00.
 9. Organizowana jest parafialna pielgrzymka do Stoczka Warmińskiego, Świętej Lipki, Kętrzyna i Gietrzwałdu. Odbędzie się ona w dniach 18-20 października. Zainteresowani mogą otrzymać w zakrystii szczegółowy program pielgrzymki.
 10. W ostatnich dniach zmarła nasza parafianka Aleksandra Bogusława Dwornik (l. 85). Wieczne odpoczywanie, racz jej dać, Panie.
 11. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.