26 niedziela zwykła – 29 września 2013

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym. W poniedziałek -wspomnienie św. Hieronima; we wtorek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus; w środę – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów; w piątek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu; w sobotę – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.
  2. Dziś w wieczorze autorskim wystąpi poznański poeta Jerzy Struk wraz z zespołem „ARETE” z Poznania. Zapraszamy na koncert  muzyczny. Początek o 19.00 w auli Jana Pawła II.
  3. Dziękujemy parafianom z bloku Łużycka 47 (klatka B) za sprzątanie naszej świątyni i ofiarę na kwiaty. Do sprzątania kościoła prosimy w tym tygodniu parafian z bloku Łużycka 45 (klatka A).
  4. Dziś na Mszy św. o godz. 10.00 uczniowie z kl. III gimnazjum podczas uroczystego obrzędu wyrażą osobiście swoją wolę przystąpienia do sakramentu bierzmowania.
  5. W piątek 11 października  o godz. 19.00 będzie odprawiona dodatkowa Msza św., na którą zapraszamy parafian z bloku Łużycka 53 kl. C i D. Po Mszy św. spotkanie integracyjne przy kawie i herbacie.
  6. W przyszłą niedzielę nasza wspólnota parafialna będzie przeżywać uroczystość odpustową ku czci Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, patronki naszej parafii. Sumę odpustową o 12.30 odprawi i wygłosi kazanie ks. prałat dr Czesław Sandecki, proboszcz parafii św. Judy Tadeusza w Krakowie. Po sumie procesja z Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia dzwonkami, także osoby dorosłe do niesienia sztandarów i feretronów. Jeszcze raz informujemy, że w niedzielę  6 października  będą dwie zmiany w porządku Mszy św. Tego dnia Msze św. będą odprawiane o: 7.00, 8.30, 10.00, 11.00, 12.30 (suma odpustowa) i 18.00.
  7. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy rano od 6.30 do 7.30, oraz od godz. 16.00 do 19.30. O godz. 16.30 Msza św. dla dzieci. O 19.30 Msza św. dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
  8. W sobotę od 9.00 kapłani będą odwiedzać chorych. Prosimy o zapisywanie ich na listę, która jest w zakrystii. W sobotę po Mszy św. wieczornej, z racji pierwszej soboty miesiąca, odprawimy nabożeństwo różańcowe, wynagradzające Matce Bożej za bluźnierstwa, które ją znieważają.
  9.  W ostatnim tygodniu zmarła nasza parafianka Irena Antonina Dorynek (l. 85). Wieczne odpoczywanie, racz jej dać, Panie.
  10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.