28 niedziela zwykła – 13 października 2013

 1. Dzisiaj przeżywamy w Polsce XIII Dzień Papieski. Towarzyszy mu hasło: „Jan Paweł II – Papież Dialogu”. Oprócz imprez religijnych i kulturalnych, organizowanych w całym kraju, przy kościołach zbierane są pieniądze na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Pieniądze na ten cel można składać do specjalnych skarbon także przed naszym kościołem. Bóg zapłać ofiary.
 2. Dzisiaj ostatnie Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 17.00 Różaniec Fatimski a po nim procesja wokół kościoła. Msza święta o 18.00.
 3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym. We wtorek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa; w środę – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; w czwartek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego; w piątek – święto św. Łukasza Ewangelisty.
 4. Informujemy, że planowane na dzisiaj spotkanie autorskie z udziałem krakowskiego artysty Jana Malika zostaje odwołane i przeniesione na 27 października.
 5. Zebranie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich będzie w najbliższą środę o godz. 20.00.
 6. Spotkania formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z III kl. gimnazjum odbędą się w tym tygodniu w następujących terminach: grupa I – we wtorek (15 października) – godz. 19.00; grupa II – w środę (16 października) – godz. 20.00; grupa III – w czwartek (17 października) – godz. 19.00. Zebranie z rodzicami kandydatów do bierzmowania z kl. III gimnazjum odbędzie się  w środę (23 października) o godz. 20.00.
 7. Msza św. „blokowa” dla parafian mieszkających w bloku Łużycka 53 kl. E i F będzie odprawiona nie 18 października o godz. 19.15, lecz 25 października o 19.15.
 8. W najbliższą sobotę dzień skupienia dla wszystkich, który podczas ostatnich misji parafialnych podjęli zobowiązanie modlitwy za grzeszników i wpisali się do księgi pamiątkowej. Początek dnia skupienia o 14.30 w kościele. W programie konferencja duchowa, adoracja Najśw. Sakramentu, praca w grupach, film religijny. Tematyka dnia skupienia dotyczyć będzie modlitwy.
 9. Dziękujemy parafianom z bloku Łużycka 45 (klatka B) za sprzątanie naszej świątyni i ofiarę na kwiaty. Do sprzątania kościoła prosimy w tym tygodniu parafian z bloku Łużycka 43 (klatka A).
 10. Młodzież oazowa z naszej parafii od dzisiejszej niedzieli będzie sprzedawać znicze. Całkowity dochód z tej akcji przeznaczony jest na dofinansowanie zimowego wyjazdu dzieci i młodzieży z naszej parafii.
 11. Organizowana jest parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej. Termin wyjazdu od 17 do 24 maja 2014 r. Szczegółowe informacje są wywieszone w gablocie przed kościołem.
 12. W zakrystii po Mszach św., oraz w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania, przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe.
 13. W ostatnim tygodniu zmarli nasi parafianie: Irena Aleksandra Mędrzycka (l. 55) i Franciszek Ciernia (l. 87). Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie.
 14. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.