19 listopad 2002 r.

Pierwsze, informacyjne spotkanie małżonków zainteresowanych nową formą wspólnoty organizowanej w Parafii z księdzem założycielem Jerzym Filkiem i parą pilotującą, mającą prowadzić zakładany krąg oazowy: Marysią i Januszem, małżonkami o wieloletnim stażu w Domowym Kościele.

 Ze wspomnień I kręgu:

            We wrześniu 2002 r przyszedł do naszej Parafii ks. Jerzy Filek, kapłan w średnim wieku, który miał wieloletnie doświadczenie pracy, jako moderator w Domowym Kościele. W listopadową niedzielę wygłosił na Mszach Św. kazanie zachęcające małżonków do wstępowania do Domowego Kościoła. Musiało być „mocne” i wielkie było działanie Ducha Św. że mój mąż zgodził się, byśmy spróbowali, choć generalnie wtedy jeszcze nie pałał zapałem. Na pierwszym spotkaniu było kilka małżeństw i pojedyncze osoby. Na następne, w grudniu, przyszły już osoby zdecydowane wstąpić do Domowego Kościoła. A tu niespodziewanie ks. Jerzy z wielką powagą przekazał, że ks. Arcybiskup Macharski wstrzymał działalność Domowego Kościoła – do odwołania. Nie wyjaśniając niuansów sytuacji, obiecał  nas powiadomić, gdy sytuacja się zmieni.