20 luty 2010 r.

Diecezjalny Dzień Skupienia –Błogosławieni Rodzice św. Teresy od Dzieciątka Jezus jako przykład życia małżeńskiego do naśladowania.

Nasza parafia została wybrana do organizacji Diecezjalnego Dnia Skupienia dla wspólnot. Domowego Kościoła. To było spore wyzwanie. Nie jest nas wiele, musieliśmy się więc bardzo „sprężyć”, żeby organizacyjnie „zapiąć wszystko na ostatni guzik”. Jak zwykle w takich sprawach niezawodnym motorem była Jola. Wszystko zostało zaplanowane ze  szczegółami – kto, kiedy i za co jest odpowiedzialny. Nic nie zostawiono przypadkowi. Dzień wcześniej panowie do późna walczyli ze zwałami śniegu przygotowując parking dla samochodów naszych gości. Staraliśmy się zadbać o sprawy najważniejsze, dotyczące zasadniczego celu spotkania, ale i również te bardziej przyziemne choć też istotne: żeby dzieci miały opiekę w czasie gdy dorośli uczestniczą w spotkaniach w grupach, żeby zmarznięci mieli możliwość napić się gorącej herbaty, żeby nie brakło informacji dla zagubionych itp. A na zakończenie agapa z własnymi wypiekami (w tym wspomogli nas też goście) i gorącymi napojami. Nie było łatwo – ludzi dużo, wszyscy zmarznięci, konieczna byłą szybka i sprawna obsługa, ale daliśmy sobie radę – co potwierdziły później opinie uczestników. Niestety, na czynny udział  w samych rozważaniach nie bardzo starczyło nam czasu. Cóż – „odbijemy” to sobie kiedy indziej. Tym razem dana nam była rola nie Marii lecz Marty – posługa.