październik 2008 r.

Dni skupienia w  Skomielnej Czarnej  z tematem: „Wierzę w świętych obcowanie” – refleksje na tematy eschatologiczne.

Ze wspomnień II kręgu:

Wracaliśmy tutaj jak do domu. Znajoma kaplica i pokoje,  twarze serdecznych ojców Kapucynów, las i kawiarenka, gdzie odpoczywaliśmy przy kawie i domowych wypiekach (specjalnie na tę okazję przywiezionych). W dodatku pogoda sprawiła nam ogromną niespodziankę: złota polska jesień pomyliła daty i zjawiła się w październiku zamiast we wrześniu. Niewiele mieliśmy czasu na bieganie po lesie, a przecież tylu pięknych prawdziwków w tak krótkim czasie w życiu jeszcze  nie znalazłam!!! Jednak, oczywiście nie to było najważniejsze. Temat dni skupienia nastrajał do refleksji. I znowu dowiedziałam się wielu zupełnie dla mnie nowych, a dla każdego katolika bardzo ważnych rzeczy. Zyskałam nowe światło na problem śmierci, czyśćca, zbawienia duszy i obcowania świętych. Tematy i problemy, które najchętniej jak najdalej od siebie odsuwamy, a przecież wcześniej czy później dotykają nas bardzo mocno, bo stanowią podsumowanie i esencję naszej ziemskiej egzystencji.