29. niedziela zwykła – 20 października 2013 r., uroczystość św. Jana Kantego, patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym. W poniedziałek – wspomnienie św. Jakuba Strzemię; we wtorek – wspomnienie bł. Jana Pawła II, papieża.
 2. Ks. kard. Stanisław Dziwisz zaprasza nasz dekanat i naszą parafią do udziału w uroczystej sumie odpustowej w Sanktuarium bł. Jana Pawła II w Krakowie, która będzie odprawiona najbliższy wtorek (22 października) o godz. 17.00, w dniu liturgicznego wspomnienia bł. Jana Pawła II. Po Eucharystii wyruszy procesja z relikwiami krwi Błogosławionego, podczas której rozważać będziemy Tajemnice Światła Różańca Świętego.
 3. Działająca przy naszej parafii Grupa Charytatywna MAYDAY informuje, że jutro (21 października) będzie wydawać żywność dla osób zapisanych do grupy I, zaś 23 października (w środę) dla osób z grupy II. Punkt Mayday będzie czynny od 16:30 do 18:30.
 4.  Zebranie z rodzicami kandydatów do bierzmowania z kl. III gimnazjum odbędzie się  w środę (23 października) o godz. 20.00 w sali domu parafialnego.
 5. Msza św. „blokowa” dla parafian mieszkających w bloku Łużycka 53 kl. E i F będzie odprawiona w piątek 25 października o 19.15.
 6. W przyszłą niedzielę (27 października) o 14.15 poświęcimy krzyż misyjny, stojący przy ul. Podedworze naprzeciw budynku Spółdzielni Mieszkaniowej. Krzyż pochodzący z 1958 r. został odnowiony nakładem finansowym parafialnego koła Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.
 7. Parafia Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Prokocimiu zaprasza  na II Koncert Cecyliański, który odbędzie się 27 października o godz. 16.30 w kościele Miłosierdzia Bożego przy ul. Kurczaba 5. Wystąpią chóry: „Familia” z Nowego Bieżanowa, „Gloria” z Nowego Prokocimia, i chór „Kanon” z naszej parafii.
 8. Spotkanie autorskie z udziałem krakowskiego artysty Jana Malika będzie 27 października o godz. 19.00.  
 9. Dziękujemy parafianom z bloku Łużycka 43 (klatka A) za sprzątanie naszej świątyni i ofiarę na kwiaty. Do sprzątania kościoła prosimy w tym tygodniu parafian z bloku Łużycka 43 (klatka B).
 10. Młodzież oazowa z naszej parafii prowadzi sprzedaż zniczy. Całkowity dochód z tej akcji przeznaczony jest na dofinansowanie zimowego wyjazdu dzieci i młodzieży z naszej parafii.
 11. Organizowana jest parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej. Termin wyjazdu od 17 do 24 maja 2014 r. Szczegółowe informacje są wywieszone w gablocie przed kościołem.
 12. W zakrystii po Mszach św., oraz w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania, przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe.
 13. W ostatnim tygodniu zmarli nasi parafianie: Tadeusz Tomasz Stępiński (l. 72) i Danuta Kuchnik (l. 63). Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie.
 14. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.