30. niedziela zwykła – 27 października 2013 r.

 

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym. W poniedziałek – święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 2. Dzisiaj o 14.15 poświęcimy krzyż misyjny, stojący przy ul. Podedworze naprzeciw budynku Spółdzielni Mieszkaniowej. Krzyż pochodzący z 1958 r. został odnowiony nakładem finansowym parafialnego koła Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.
 3. Zapraszamy na spotkanie autorskie z Janem Malikiem, poetą, rzeźbiarzem i muzykiem. Początek dziś o godz. 19.00 w auli Jana Pawła II.
 4. Spotkania formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z III kl. gimnazjum odbędą się w tym tygodniu w następujących terminach: grupa I i III w czwartek (31 października) – godz. 20.00; grupa II – w środę (30 października) – godz. 20.00.
 5. W piątek uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. taki sam jak w niedzielę. Różaniec za zmarłych o 17.30. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W sobotę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. To dzień szczególnej modlitwy do Boga, by zmarli mieli udział w Chrystusowym zwycięstwie nad śmiercią. Dotyczy to zwłaszcza tych, którzy po śmierci potrzebują oczyszczenia w miłości, czyli czyśćca, który jest „przedsionkiem nieba”. Msze św. w naszym kościele: 7.00, 8.00 i 18.00. Po Mszy św. o 18.00 będziemy modlić się za zmarłych.
 7. W sobotę od godz. 9.00 kapłani będą odwiedzać chorych. Prosimy o zapisywanie ich na listę, która jest w zakrystii.
 8. Dziękujemy parafianom z bloku Łużycka 43 (klatka B) za sprzątanie naszej świątyni i ofiarę na kwiaty. Do sprzątania kościoła prosimy w tym tygodniu parafian z bloku Łużycka 51 (klatka A).
 9. Młodzież oazowa z naszej parafii prowadzi sprzedaż zniczy. Całkowity dochód z tej akcji przeznaczony jest na dofinansowanie zimowego wyjazdu dzieci i młodzieży z naszej parafii.
 10. Zapraszamy do Parafialnej Szkoły Biblijnej. Najbliższe spotkanie będzie we wtorek 12 listopada o 19.00 w sali katechetycznej domu parafialnego.
 11. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.