33. niedziela zwykła – 17 listopada 2013 r.

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym. W poniedziałek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny; we wtorek – wspomnienie błog. Salomei; w środę – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego; w czwartek – wspomnienie Ofiarowania Najśw. Maryi Panny; w piątek – wspomnienie św. Cecylii. W przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela roku liturgicznego. W Kościele katolickim zakończenie Roku Wiary. To dobra okazja, aby odpowiedzieć sobie w sumieniu, jak w tym czasie pogłębiałem (łam) swoją relację z Panem Bogiem. Internautów, odwiedzających naszą stronę parafialną, zachęcamy do ankietowej wypowiedzi na temat osobistego przeżywania Roku Wiary.
 2. 23 listopada mija dokładnie 10 lat od konsekracji naszej świątyni. Dlatego w przyszłą niedzielę o godz. 10.00 będzie odprawiona Msza św. dziękczynna za dar świątyni oraz w intencji tych wszystkich, którzy swoją pracą, ofiarą pieniężną i modlitwą przyczynili się do jej zbudowania. Na zakończenie tej Mszy św. odśpiewany dziękczynne Ciebie, Boga, wysławiamy. 
 3. Dziś o godz. 17.30 Różaniec za zmarłych.
 4. Zapraszamy na projekcję filmu „Misjonarz”, w reżyserii Dariusza Walusiaka, opowiadający o słudze Bożym Bernardzie Łubieńskim. Film będzie wyświetlany dzisiaj (17 listopada) o godz. 19.00 w auli Jana Pawła II. Po projekcji spotkanie autorskie z Dariuszem Walusiakiem.
 5. Kandydaci do bierzmowania z I i II kl. gimnazjum mają spotkania formacyjne jutro. Klasa I – o godz. 17.30; klasa II – o godz. 19.30.
 6. Kandydaci do bierzmowania z III kl. gimnazjum (wszystkie grupy) mają spotkanie formacyjne w środę (20 listopada) o godz. 20.00. Ci, którzy z rożnych przyczyn nie będą mogli przyjść w tym terminie mają katechezę w sobotę (23 listopada) o godz. 9.00. 
 7. Działająca przy naszej parafii Grupa Charytatywna MAYDAY informuje, że jutro (w poniedziałek) będzie wydawać produkty żywnościowe dla osób zapisanych do grupy I, zaś w środę (20 listopada) dla osób z grupy II. Punkt Mayday będzie czynny od 16:30 do 18:30. Jednocześnie informujemy, że w przyszłą niedzielę (24 listopada) grupa charytatywna MAYDAY będzie prowadziła kwestę przeznaczoną na zakup żywności , która trafi do świątecznych paczek dla osób ubogich.
 8. Dziękujemy parafianom z bloku Łużycka 51 (klatka C) za sprzątanie naszej świątyni i ofiarę pieniężną na kwiaty. Do sprzątania kościoła prosimy w tym tygodniu parafian z bloku Łużycka 51 (klatka D).
 9. W piątek 22 listopada o godz. 19.00 będzie odprawiona Msza św., „blokowa”, na którą zapraszamy parafian z bloku Łużycka 53 (kl. G i H). Po Eucharystii spotkanie integracyjne w sali katechetycznej. Parafianie z bloku Łużycka 57 (kl. A i B) będą mieć swoją Mszę  29 listopada o godz. 19.00.
 10. 10.     W minionym tygodniu zmarła nasza parafianka Teresa Serafin (l. 66). Wieczne odpoczywanie, racz jej dać, Panie.
 11. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.