Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 24 listopada 2013 r.

  1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to jednocześnie ostatnia niedziela roku liturgicznego.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym. W poniedziałek – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej; w sobotę – święto św. Andrzeja Apostoła.
  3. Nabożeństwo różańcowe za zmarłych odprawimy dziś o 17.30.  
  4. Kandydaci do bierzmowania z III kl. gimnazjum mają spotkanie formacyjne w następujących terminach. Grupa I – we wtorek (26 listopada) o godz. 20.00; grupa II – w środę (27 listopada) o godz. 20.00; grupa III – w czwartek (28 listopada) o godz. 20.00.
  5. Dziś Grupa Charytatywna MAYDAY prowadzi kwestę przeznaczoną na zakup żywności, która trafi do świątecznych paczek dla osób ubogich. Przy tej okazji warto powiedzieć kilka słów o działalności Grupy Charytatywnej „MAYDAY” w naszej parafii. Obecnie pozyskuje ona co miesiąc 3,5 tony produktów żywnościowych z Banku Żywności w ramach programu unijnego PEAD. Z tej formy pomocy korzysta około 300 osób, mieszkających nie tylko na terenie naszej parafii. Podczas zbiórki pieniędzy na artykuły szkolne, przeprowadzonej kilka miesięcy temu, zebrano 1849 zł 98 gr. Za tę kwotę 50-cioro dzieci z ubogich rodzin dostało wyprawkę szkolną o wartości 37 zł. W nowym roku, poza kontynuacją programu pomocy żywnościowej, uruchomione będzie tzw. Duchowe Pogotowie Kryzysowe, ze stałym dyżurem kapłana, oraz doradztwo zawodowe, które będzie służyć pomocą przy pisaniu dokumentów aplikacyjnych. 
  6. Dziękujemy parafianom z bloku Łużycka 51 (klatka D) za sprzątanie naszej świątyni i ofiarę pieniężną na kwiaty. Do sprzątania kościoła prosimy w tym tygodniu parafian z bloku Łużycka 51 (klatka E).
  7. W piątek 29 listopada o godz. 19.00 będzie odprawiona Msza św., „blokowa”, na którą zapraszamy parafian z bloku Łużycka 57 (kl. A i B)
  8. W minionym tygodniu zmarł nasza parafianka Alicja Gajda (l. 67). Wieczne odpoczywanie, racz jej dać, Panie.
  9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.