8 grudnia 2013 r. – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

 1. Kalendarz liturgiczny w tym tygodniu. W piątek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy; w sobotę – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.
 2. Miłośników wartościowej poezji religijnej zapraszamy na spotkanie autorskie z krakowskim poetą o. Bartłomiejem Kucharskim, karmelitą bosym. Początek dziś o godz. 19.00 w sali domu parafialnego.
 3. Jutro (9 grudnia) kandydaci do bierzmowania z I i II kl. gimnazjum mają spotkania formacyjne. Klasa I ma spotkanie o godz. 17.30, a klasa II o godz. 19.30. Kandydaci do bierzmowania z III kl. gimnazjum mają spotkania formacyjne w tym tygodniu w następujących terminach: grupa I – we wtorek (10 grudnia) o godz. 20.00; grupa II – w środę (11 grudnia) o godz. 20.00; grupa III – w czwartek (12 grudnia) o godz. 20.00.
 4. Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Parafialnej Szkoły Biblijnej. Odbędzie się ono10 grudnia (wtorek) o godz. 19.00.
 5. Msza św. dla rodziców młodzieży z klasy I gimnazjum będzie odprawiona w najbliższypiątek (13 grudnia) o godz. 20.00.
 6. Diakonia Muzyczna naszej parafii zaprasza na Akatyst ku czci Bogurodzicy. Będzie on wykonany w naszym kościele 14 grudnia (sobota) o godzinie 19.00. Akatyst jest to hymn liturgiczny uważany za jedno z największych arcydzieł literatury bizantyjskiej. Pochodzi z przełomu V i VI wieku. Śpiewany jest w kościele Prawosławnym. Jego tematem jest udział Matki Bożej w ziemskim życiu Chrystusa i Jego Kościoła.
 7. Raz jeszcze informujemy, że w najbliższą sobotę (14 grudnia) nasz parafianin, diakon Mateusz Biedrzycki, z zakonu ojców Franciszkanów, przyjmie święcenia kapłańskie. Mszę świętą prymicyjną odprawi on w naszym kościele w niedzielę 15 grudnia o godz. 13.00. Proszę o modlitwę w intencji Mateusza, który w następnym tygodniu rozpoczyna rekolekcje przed święceniami kapłańskimi.
 8. Działająca przy naszej parafii Grupa Charytatywna MAYDAY informuje o terminie wydawania żywności w ramach programu PEAD 2013. 16 grudnia (poniedziałek) będzie wydawać żywność dla osób zapisanych do grupy I, zaś 19 grudnia (w czwartek) dla osób z grupy II. Punkt Mayday będzie czynny od 16:30 do 18:30.
 9. W przyszłą niedzielę przeprowadzimy w naszej parafii zbiórkę żywności dla osób potrzebujących. W przedsionku kościoła będą wystawione kosze, do których będzie można składać artykuły żywnościowe. Zróbmy wszystko co w naszej mocy, aby w naszej wspólnocie parafialnej nikt nie cierpiał głodu w czasie świąt Bożego Narodzenia.
 10. Dziękujemy jednemu parafianinowi z bloku Łużycka 51 (klatka F) za sprzątanie naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy do sprzątania mieszkańców z bloku Łużycka 51 (klatka G).
 11. W święto Najświętszej Rodziny, czyli w najbliższą niedzielę po Bożym Narodzeniu (29 grudnia), chcemy w naszej społeczności parafialnej przez cały dzień modlić się w intencji rodzin z naszej parafii, a szczególnie w intencji małżonków, którzy w roku 2013 r. przeżywali swój jubileusz lub rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Dlatego na każdej Mszy – z wyjątkiem Mszy o godz. 7.00 – będziemy dziękować Bogu wraz z małżonkami za łaski sakramentu małżeństwa. Na Mszę o godz. 8.30 zapraszamy małżonków, którzy w tym roku obchodzili 30 i 35 rocznicę ślubu; na 10.00 – srebrnych jubilatów i małżonków, którzy w tym roku obchodzili 45 rocznicę ślubu; na 11.30 – małżeństwa obchodzące w tym roku 10 i 15 rocznicę zawarcia małżeństwa; na 13.00 – zapraszamy tegorocznych złotych Jubilatów i tych, którzy żyją w małżeństwie więcej niż 50 lat; na 18.00 – zapraszamy małżonków obchodzących w tym roku 40. i 20 rocznicę ślubu. Proszę o zapisywanie się w listę, która jest zakrystii. Przy zapisywaniu nie trzeba składać żadnej ofiary pieniężnej. Msze św. jubileuszowe i rocznicowe są za darmo.
 12. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.