IV niedziela Adwentu – 22 grudnia 2013 r.

  1. Młodzież oazowa rozprowadza świece „Caritas”, a także sianko na stół wigilijny. Ofiary za świece przeznaczone będą w większości na utrzymanie dzieł prowadzonych w naszej archidiecezji przez Caritas: Rodzinnych Domów Dziecka, Ośrodków dla Ofiar Dotkniętych Przemocą w Rodzinie, placówek opiekuńczo-wychowawczych. Pozostała część pieniędzy będzie przeznaczona na dofinansowanie wyjazdu naszej młodzieży z grupy oazowej i liturgicznej służby ołtarza na zimowe rekolekcje.
  2. Dziękujemy parafianom z bloku Łużycka 51 (klatka H) za sprzątanie naszej świątyni i ofiarę pieniężną. W tym tygodniu prosimy do sprzątania mieszkańców z bloku Łużycka 53 (klatka A).
  3. Jutro od godz. 9.00 kapłani będą odwiedzać tych chorych, którzy chcą się wyspowiadać przed Świętami Bożego Narodzenia. Proszę o zapisywanie ich na listę, która jest w zakrystii.
  4. Diakonia muzyczna zaprasza na wspólne kolędowanie przed Pasterką. Początek o 23.20.
  5. Pierwsza część harmonogramu odwiedzin duszpasterskich, od 27 grudnia do 13 stycznia 2014 r., jest umieszczona w gablocie ogłoszeń oraz na naszej stronie internetowej. Informujemy, że w związku z kolędą przez cały styczeń kancelaria parafialna będzie nieczynna w poniedziałek i środę wieczorem. Dodatkowo kancelaria będzie czynna od 7.30 do 8.00 w poniedziałek i środę.
  6. Raz jeszcze informujemy, że tak jak w ubiegłym roku grupa dzieci będzie kolędowała w naszej parafii na rzecz misji w ramach akcji „Kolędnicy Misyjni”. Jest po piękna inicjatywa, w której dzieci wraz z rodzicami, kolędując w niektórych mieszkaniach, przypominają tajemnicę Wcielenia Syna Bożego i zbierają ofiary na rzecz swoich rówieśników z krajów misyjnych. Kolędnicy będą przychodzić tylko tam, gdzie zostaną wcześniej zaproszeni. Wszystkich, którzy chcieliby ich przyjąć prosimy o zapisywanie się na listę, która jest w zakrystii. Rodzice, którzy chcą, aby ich dzieci włączyły się w tę inicjatywę proszeni są o kontakt z ks. Tomaszem.
  7. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.
  8. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności dwaj nasi parafianie. Jan Branicki (l. 63) oraz Leszek Kazimierz Biskup (l. 85). Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie.