2 lutego 2014 r. IV Niedziela zwykła – Święto Ofiarowania Pańskiego

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym. W środę – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy; w czwartek – wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.
  2. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy od 6.30 do 7.30 oraz od 16.00 do 18.00. Msze św. o 7.00, 16.30 i 18.00.
  3. Dziś po każdej Mszy św. wolontariusze Parafialnej Grupy Charytatywnej MAYDAY będą prowadzić kwestę na zakup butów i kurtek zimowych dla osób ubogich, którzy są pod ich opieką. Grupa MAYDAY działa w naszej parafii od 2008 roku i zajmuje się pozyskiwaniem produktów żywnościowych z Banku Żywności. W tym okresie pozyskali i rozdysponowali 27,5 ton żywności o wartości 89 tys. złotych. Z poprzednich zbiórek, przeprowadzonych w ubiegłym roku, udało się kupić wyprawki szkolne dla dzieci z ubogich rodzin oraz zrobić dodatkowe paczki świąteczne żywnościowe dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej parafii. Od połowy lutego otwarty zostanie punkt doradztwa zawodowego oraz Kryzysowe Pogotowie Duchowe ze stałym dyżurem kapłana.
  4. Zapraszamy na pielgrzymkę do Porąbki Uszewskiej na Dzień Chorego w dniu 11 lutego. Wyjazd o godz. 14.00, powrót ok. 20.00. Koszt 30 zł. Zapisy w zakrystii.
  5. Dziękujemy parafianom z bloku Łużycka 53 (kl. F) za sprzątanie naszej świątyni i ofiarę pieniężną. W tym tygodniu prosimy do sprzątania mieszkańców bloku Łużycka 53 (kl. G).
  6. Zapraszamy na kolejne spotkanie Parafialnej Szkoły Biblijnej. Będzie ono 11 lutego (wtorek) o godz. 19.00, a nie jak wcześniej planowano we wtorek 4 lutego.
  7. W najbliższą niedzielę (9 lutego) o godz. 19.00 będzie kolejne spotkanie poetyckie. Tym razem gościć będziemy Stanisława Markowskiego.
  8. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.