8. niedziela zwykła – 2 marca 2014 r.

1. W Środę Popielcową rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Porządek Mszy św. będzie następujący: 7.00, 9.00, 16.30, 18.00, 19.30. Na Mszach będą głoszone nauki rekolekcyjne. Kolejne w piątek, sobotę i niedzielę. Rekolekcjonistą będzie ks. Adam Podbiera, proboszcz parafii św. Józefa w Nowej Hucie na Osiedlu Kalinowe. Spowiedź rekolekcyjna będzie w sobotę od godziny 8.00 do 11.00 i od 16. 30 do 19.30, z przerwą od 9.00 do 9.30 oraz od 18.00 do 18.30.

2. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dołóżmy starań, aby cały Wielki Post był dla każdego z nas czasem szczególnego zbliżenia się do Pana Boga, pogłębienia modlitwy i religijnej refleksji nad własnym życiem.

3. Powstaje w naszej parafii nowy krąg Domowego Kościoła. Zapraszamy młodych małżonków pragnących pogłębić więź z Bogiem i między sobą w małżeństwie. Spotkanie organizacyjne odbędzie się dzisiaj (2 marca) po Mszy o godz. 10.00.

4. Raz jeszcze informujemy, że przy naszej parafii został uruchomiony punkt informacyjny dla osób uzależnionych od alkoholu i współuzależnionych. Punkt informacyjny jest czynny w każdą środę od 17.30 do 19.00 w sali domu parafialnego.

5. Dziękujemy parafianom z bloku Łużycka 57 (kl. B) za sprzątanie naszej świątyni i ofiarę pieniężną na kwiaty do kościoła. W tym tygodniu prosimy do sprzątania mieszkańców bloku Łużycka 57 (kl. C).

6. Podziemny Salon Artystyczno-Literacko-Muzyczny („PSALM”) przy Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Krakowie-Piaskach Nowych, zaprasza do Domu Parafialnego do Auli bł. Jana Pawła II na spotkanie autorskie z dr Janem Bujakiem ps. „Bukowińczyk”, wybitnym badaczem kultury polskiej na obecnym pograniczu rumuńsko-ukraińskim. W ramach cyklu „Historia ojczysta”, wygłosi on prelekcję pt. „Polacy na Bukowinie XIX/XX w.” Wieczór autorki będzie 16 marca 2014 r.. Początek o godzinie 19.00.

7. Dzisiaj po każdej Mszy Św. wolontariusze Domowego Hospicjum Królowej Apostołów z Kurdwanowa, które niesie pomoc również w naszej Parafii, będą zbierać datki do puszek. Hospicjum z Kurdwanowa już ósmy rok sprawuje bezpłatną opiekę nad nieuleczalnie chorymi w ich domach. Są to zarówno chorzy nowotworowo jak i przewlekle oraz samotne osoby w podeszłym wieku. Udzielana przez hospicjum pomoc całkowicie uzależniona jest od ludzi dobrej woli. Hospicjum bardzo prosi również o wsparcie jednym procentem podatku. Podczas kwesty – niezależnie od datków, będą bezpłatnie rozprowadzane płyty CD z programem do rocznego rozliczenia.

8. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.