2. niedziela Wielkiego Postu

1. W środę uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
2. Dzisiaj o godzinie 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Pół godziny wcześniej Droga Krzyżowa.
3. Przypominamy, że Droga Krzyżowa jest odprawiana w naszym kościele w piątki Wielkiego Postu w następującym porządku: o godz. 16.30 dla dzieci, o 17.15 dla dorosłych i o 20.00 dla młodzieży.
4. W każdy piątek Wielkiego Postu, z wyjątkiem Wielkiego Piątku, od godziny 18.30 do 20.00 będzie adoracja Pana Jezusa, obecnego w Najświętszym Sakramencie. Każdy będzie mógł przyjść i wyjść w dowolnej chwili. Półtorej godziny przeznaczone będzie na indywidualną modlitwę w ciszy i uwielbienie naszego Zbawiciela.
5. Kandydaci do bierzmowania z klasy II gimnazjum mają spotkanie formacyjne jutro (poniedziałek) o godz. 19.30.
6. Kandydaci do bierzmowania z III kl. gimnazjum mają spotkanie formacyjne w tym tygodniu w następujących terminach. Grupa I – we wtorek (18 marca) o godz. 20.00; grupa IIw środę (19 marca) o godz. 20.00; grupa IIIw czwartek (20 marca) o godz. 20.00.
7. Wydawanie żywności w ramach programu PEAD: Grupa I – 17 marca 2014 (poniedziałek), Grupa II – 20 marca 2014 (czwartek). Punkt MAYDAY otwarty od 16.30 do 18.30.
8. Spotkanie  dla klasa II Gimnazjum – 17 marca 2014 (poniedziałek), godz.19.30.
9. Dziękujemy parafianom z bloku Łużycka 57 (kl. D) za sprzątanie naszej świątyni i ofiarę pieniężną. W tym tygodniu prosimy do sprzątania mieszkańców bloku Łużycka  63 (kl. A).
10. Działający przy naszej parafii, Podziemny Salon Artystyczno-Literacko-Muzyczny („PSALM”) zaprasza na spotkanie autorskie z drem Janem Bujakiem, wybitnym badaczem kultury polskiej na obecnym pograniczu rumuńsko-ukraińskim. W ramach cyklu „Historia ojczysta”, wygłosi on prelekcję pt. „Polacy na Bukowinie XIX/XX w.” Wieczór autorki będzie dzisiaj (16 marca 2014 r.). Początek o godzinie 19.00.
11. Powstaje w naszej parafii nowy krąg Domowego Kościoła. Małżonków chcących podjąć tę drogę formacji duchowej zapraszany na spotkanie organizacyjne w najbliższą sobotę (22 marca) na godz. 15.00 do sali domu parafialnego.
12. Parafialną Drogę Krzyżową ulicami naszego osiedla odprawimy w piątek 11 kwietnia. Początek o 19.30. Rozważania przy poszczególnych stacjach będą prowadzić:
Stacja I – Drużyna Chrystusa
Stacja II – kręgi Domowego Kościoła
Stacja III – młodzież z Ruchu Światło-Życie
Stacja IV – lektorzy
Stacja V – Róże Żywego Różańca
Stacja VI – ministranci
Stacja VII – grupa modlitewna
Stacja VIII – Róże Żywego Różańca
Stacja IX – chór parafialny
Stacja X – Rada Parafialna
Stacja XI – kręgi Domowego Kościoła
Stacja XII – Grupa Charytatywna MAYDAY
Stacja XIII – Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
Stacja XIV – grupa modlitewna
Spotkanie organizacyjne w najbliższy piątek po Mszy św. o 18.00. Proszę o przyjście jednej osoby z każdej grupy.
13. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.