3.niedziela Wielkiego Postu – 23 marca 2014 r.

 1. Dzisiaj o godzinie 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Pół godziny wcześniej Droga Krzyżowa.
 2. Przypominamy,  że Droga Krzyżowa jest odprawiana w naszym kościele w piątki Wielkiego Postu w następującym porządku: o godz. 16.30 dla dzieci, o 17.15 dla dorosłych i o 20.00 dla młodzieży.
 3. Dziś w naszej parafii gościmy ks. Grzegorza Łopatkę, proboszcza parafii na os. Złocień. Bóg zapłać za wsparcie finansowe dzieła budowy świątyni, którego tamtejsza wspólnota parafialna podjęła się kilka lat temu.
 4. We wtorek uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia przeżywamy również Dzień Świętości Życia. Na Mszy o 18.00 będzie można w uroczysty sposób przystąpić do duchowej adopcji dziecka poczętego, czyli do dzieła modlitewnego w obronie dzieci nienarodzonych.
 5. Raz jeszcze informujemy, że w każdy piątek Wielkiego Postu, z wyjątkiem Wielkiego Piątku, od godziny 18.30 do 20.00 w naszym kościele jest adoracja Pana Jezusa, obecnego w Najświętszym Sakramencie. Każdy może przyjść i wyjść w dowolnej chwili. Półtorej godziny przeznaczone jest na indywidualną modlitwę w ciszy i uwielbienie naszego Zbawiciela.
 6. Kandydaci do bierzmowania z III kl. gimnazjum mają spotkanie formacyjne w tym tygodniu w czwartek (27 marca) o godz. 20.00.
 7. Dziękujemy parafianom z bloku Łużycka 63 (kl. A) za sprzątanie naszej świątyni i ofiarę pieniężną. W tym tygodniu prosimy do sprzątania mieszkańców bloku Łużycka  63 (kl. B).
 8. Działający przy naszej parafii, Podziemny Salon Artystyczno-Literacko-Muzyczny („PSALM”) zaprasza na spotkanie autorskie z o. Kazimierzem Wojtowiczem, z zakonu zmartwychwstańców, poetą i tłumaczem z języka niemieckiego. W ramach cyklu „Poezja religijna”, przedstawi on twórczość poetycką ks. Dietricha Bonhoeffera i Rainera Marii Rilkego i swoje autorskie tłumaczenia ich wierszy. Wieczór autorski będzie 6 kwietnia 2014 r.. Początek o godzinie 19.00.
 9. W najbliższych miesiącach organizowane są parafialne pielgrzymki do sanktuariów na terenie Polski. Na każdej jest zapewniona opieka duchowa kapłana z naszej parafii. Planowane są jednodniowe wyjazdy do Ludźmierza i na Krzeptówki (11 maja), Porąbki Uszewskiej (31 maja), Pasierbca (14 czerwca) oraz trzydniowa pielgrzymka do Lichenia (od 6 do 8 czerwca). Jest jeszcze kilkanaście wolnych miejsc. Szczegółowe informacje w gablocie ogłoszeń.
 10. Młodzież oazowa przez najbliższe niedziele będzie rozprowadzała świece paschalne na stół wielkanocny i inne ozdoby świąteczne. Dochód z kiermaszu przeznaczony jest na dofinansowanie wakacyjnego wyjazdu dla dzieci i młodzieży naszej parafii.
 11. Od jutra do czwartku dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 27 mają swoje rekolekcje. Rodziców prosimy, aby interesowali się na bieżąco, czy ich dziecko bierze udział w rekolekcyjnych spotkaniach. Szczegóły w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej.
 12. W ostatnim tygodniu zmarła nasza parafianka Łucja Burda. Prośmy o miłosierdzie Boże dla niej. Wieczne odpoczywanie, racz jej dać, Panie.
 13. Módlmy się w intencji ks. Andrzeja Burka, byłego proboszcza naszej parafii, budowniczego naszego kościoła, który w stanie ciężkim znajduje się w szpitalu. Prośmy dla niego o łaskę powrotu do zdrowia.
 14. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.