XXXII Zaproszenie na wieczór autorski (o. dra Kazimierza Wójtowicza CR)

Podziemny Salon Artystyczno-Literacko-Muzyczny („PSALM) przy Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Krakowie-Piaskach Nowych, ul. Nowosądecka 41, zaprasza  do Domu Parafialnego do Auli Bł. Jana Pawła II na spotkanie autorskie z o. drem Kazimierzem Wójtowiczem, zmartwychwstańcem, teologiem literatury, poetą, tłumaczem, dyrektorem krakowskiego Wydawnictwa „Alleluja” (Zmartwychwstańców), w ramach cyklu „Poezja religijna” – prezentacja twórczości poetyckiej ks. Dietricha Bonhoeffera i Rainera Marii Rilkego w autorskim tłumaczeniu (z języka niemieckiego) ks. Kazimierza Wójtowicza CR a następnie rozmowa z tymże  tłumaczem literatury – o wierze, patriotyzmie, poezji i jej tłumaczeniu, którą poprowadzi dr Marek Mariusz Tytko (UJ). O. Kazimierz Wójtowicz CR zaprezentuje także swoje nowe książki. Muzyka: Maria Zborowska (skrzypce). 

Termin: niedziela, dnia 4 kwietnia 2014 r., godz. 19.00-21.00, wstęp wolny.
Dojazd: tramwajami nr 24, 50, autobusami nr 164, 204, 244, przystanek: Piaski Nowe.
Aktualne informacje na www.parafiapiaskinowe.pl w zakładce PSALM.
Kontakt bezpośredni: marek.mariusz.tytko@uj.edu.pl