5. niedziela Wielkiego Postu – 6 kwietnia 2014

1.    Dziś po Mszach świętych zespół charytatywny sprzedaje przed kościołem palmy wielkanocne. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na pomoc najbardziej potrzebującym.

2.    W piątek 11 kwietnia odprawimy parafialną Drogę Krzyżową ulicami naszego osiedla. Początek o 19.30.

3.    W sobotę dzień spowiedzi parafialnej. 8 kapłanów będzie spowiadać od 8.00 do 10.00 oraz od 16.00 do 19.00. Wykorzystajmy tę okazję do pobożnego przeżycia sakramentu pokuty i nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni przed Wielkanocą.

4.    Zapraszamy na spotkanie autorskie z o. dr Kazimierzem Wojtowiczem, z zakonu zmartwychwstańców, poetą i tłumaczem z języka niemieckiego. W ramach cyklu „Poezja religijna”, przedstawi on twórczość poetycką ks. Dietricha Bonhoeffera i Rainera Marii Rilkego oraz swoje autorskie tłumaczenia ich wierszy. Wieczór autorski będzie dzisiaj (6 kwietnia). Początek o godzinie 19.00.

5.    Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”, pomagające wspólnotom Kościoła misyjnego, ofiarom wojen, prześladowań i kataklizmów organizuje – w porozumieniu z księżmi biskupami, w diecezjach całego kraju – akcję zbierania zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. W naszej parafii taka zbiórka będzie w środę 9 kwietnia od godz. Od 7.00 do 11.00. Zużyty i niepotrzebny sprzęt elektroniczny i elektryczny prosimy składać w wyznaczonym miejscu na placu obok garaży. Drobne rzeczy najlepiej zapakować do kartonów lub reklamówek. Samochód z organizacji „„Pomoc Kościołom w Potrzebie” przyjedzie po zużyty sprzęt w środę o 11.00. Dziś przed wejściem do naszej świątyni  będą rozdawane ulotki informujące, jakiego rodzaju sprzęt może być składany w ramach akcji.

6.    Dziękujemy parafianom z bloku Łużycka 63 (kl. C) za sprzątanie naszej świątyni i ofiarę pieniężną. W tym tygodniu prosimy do sprzątania mieszkańców bloku Łużycka  63 (kl. D).

7.    Kandydaci do bierzmowania z klasy I gimnazjum mają spotkanie formacyjne jutro (7 kwietnia) o godz. 17.30.  Kandydaci do bierzmowania z klasy II gimnazjum mają spotkanie formacyjne jutro (7 kwietnia) o godz. 19.30.

8.    Kandydaci do bierzmowania z III kl. gimnazjum (wszystkie grupy) mają spotkanie formacyjne w czwartek (10 kwietnia) o godz. 20.00.

9.    Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.