Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 20 kwietnia 2014

1. Drodzy parafianie! Chrystus prawdziwie zmartwychwstał, pokonał śmierć i zło! To jest fakt, nie żaden mit. Życiu ludzkiemu została nadana nowa jakość. Od tej chwili każdy, kto jest złączony z Chrystusem jest „nowym stworzeniem, to co dawne, minęło” – jak napisał św. Paweł Apostoł. Niech zmartwychwstały nasz Pan i Zbawiciel, który pokonał mroki śmierci, zstąpi do waszych dusz i rozjaśni wszelkie „życiowe mroki”, zwłaszcza wtedy, gdy są one spowodowane cierpieniem, chorobą, życiowymi przeciwnościami i brakiem nadziei na lepsze jutro.

2. Dziś o godz. 17.30 odprawimy uroczyste nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Jutro porządek Mszy taki jak w każdą niedzielę.

3. W najbliższą sobotę tradycyjna piesza pielgrzymka naszej parafii do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Zbiórka o godz. 8.30 na placu przed naszym kościołem. O godz. 10.00 będziemy uczestniczyć we Mszy św. w intencji naszej parafii.

4. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. To również dzień kanonizacji Jana Pawła II. Chcemy podziękować Bogu za dar osoby nowego świętego Polaka. O godz. 18.00 odprawimy uroczystą Mszę dziękczynną, którą będą odprawiać wszyscy kapłani posługujący w naszej parafii.

5. Dziękujemy parafianom z bloku Łużycka 63 (kl. E) za sprzątanie naszej świątyni i ofiarę pieniężną. W tym tygodniu prosimy do sprzątania mieszkańców bloku Łużycka  63 (kl. F).

6. Bóg zapłać pani Sylwii Kantor za przygotowanie „ciemnicy” i Bożego Grobu. Bóg zapłać Różom Żywego Różańca,  Chórowi „Kanon”, Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich, Grupie Charytatywnej, Grupie Modlitewnej, kręgom Domowego Kościoła, Oazie, Drużynie Chrystusa za ufundowanie relikwiarza, w którym będą przechowywane w przyszłości relikwie św. Jana Pawła II. Serdeczne dziękujemy również nadzwyczajnym szafarzom Komunii Świętej za ufundowanie naczynia liturgicznego do rozdawania Komunii.

7. Już dziś informujemy, że od pierwszej niedzieli maja chcemy wprowadzić dodatkową Mszę św. w niedzielę. Będzie ona odprawiana o godz. 19.30.

8. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Ludźmierza i sanktuarium Maryjnego na Krzeptówki w Zakopanem, która jest planowana na 11 maja. Zebranie osób wyjeżdżających na tę pielgrzymkę będzie we wtorek 22 kwietnia o godz. 17.00 w sali domu parafialnego.