Niedziela Miłosierdzia Bożego – 27 kwietnia 2014

 1. Dzisiejsza druga niedziela wielkanocna jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Główne uroczystości odbywają się w Sanktuarium w Łagiewnikach. W naszym kościele na zakończenie każdej Mszy św. odmówimy Akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu.
 2. Dziś również Jan Paweł II został zaliczony do grona świętych Kościoła. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną za dar świętego Jana Pawła II – świadka wiary. Odprawimy ją dziś o godz. 18.00. Po Mszy będzie adoracja Pana Jezusa, w trakcie której odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 3. Dzisiaj po Mszach świętych przedstawiciele Fundacji Hospicjum Domowe dla Dzieci „Alma Spei” zbierają przed kościołem pieniądze na rzecz tegoż Hospicjum. Zapewnia ono opieką paliatywną 30 chorym dzieciom z terenu całej Małopolski, których rodzice chcą się nimi opiekować w domu. Dzięki Fundacji rodzice ci mogą liczyć nie tylko na nieodpłatne udostępnienie specjalistycznego sprzętu medycznego, ale także na wsparcie psychologa, pedagoga i duszpasterza.
 4. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź przed Mszą poranną oraz podczas Mszy, a także od 16.30 do 19.30. Nie ma Mszy o godz. 16.30. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na Mszę o 19.30.
 5. W maju kapłani odwiedzą chorych wyjątkowo w piątek 2 maja od godz. 9.00, gdyż w sobotę 3 maja jest uroczystość Matki Bożej Królowej Polski i porządek Mszy św. jest taki jak w niedzielę. Chorych prosimy zapisywać na listę, która jest w zakrystii. W sobotę po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo Majowe i Różaniec wynagradzający Matce Bożej za bluźnierstwa ludzi, którzy ją obrażają.
 6. Rozpoczęcie Nabożeństw Majowych, połączone z procesją wokół kościoła,  będzie w czwartek 1 maja po Mszy św. wieczornej. Informujemy, że we wszystkie niedziele maja Nabożeństwa Majowe odprawiane będą o godz. 17.30, zaś w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
 7. Parafialna Szkoła Biblijna zaprasza na kolejne spotkanie, które odbędzie się we wtorek (29 kwietnia) o godz. 19.00.
 8. Spotkanie z rodzicami dzieci z klas III, w związku z rocznicą Pierwszej Komunii, będzie jutro (28 kwietnia) o 19.30, w auli św. Jana Pawła II.
 9. Informujemy, że od tego tygodnia uruchamiamy Pogotowie Duchowe osób w kryzysie duchowym, potrzebujących rozmowy z duszpasterzem. Kapłani będą pełnić dyżur w poniedziałki od 9.00 do 10.00 i czwartki od 19.00 do 20.00 w kancelarii parafialnej. Jednocześnie informujemy, że w środy od 17.00 do 19.00 w sali domu parafialnego otwarta jest poradnia dla tych, którzy chcą wyjść z nałogu alkoholizmu.
 10. Do sprzątania naszej świątyni prosimy w tym tygodniu parafian z bloku Łużycka 65 klatka A.
 11. Zmarł nasz parafianin Grzegorz Krawczyk (lat 41). Wieczne odpoczywanie, racz mu dać, Panie.
 12. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny,      urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.