6. Niedziela Wielkanocna – 25 maja 2014 r.

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: w poniedziałekliturgiczne wspomnienie św. Filipa Nereusza; w czwartek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej; w sobotę – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
 2. Zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego zostaje przeniesiona z czwartku na VII niedzielę wielkanocną, czyli za tydzień.
 3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.
 4. Przypominamy, że we wszystkie niedziele maja Nabożeństwa Majowe odprawiane są o godz. 17.30, zaś w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
 5. Przypominamy, że działa przy naszej parafii Pogotowie Duchowe dla osób w kryzysie duchowym, potrzebujących rozmowy z duszpasterzem. Kapłani mają dyżur w poniedziałki od 9.00 do 10.00 i w czwartki od 19.00 do 20.00w kancelarii parafialnej. Jednocześnie informujemy, że w każdą środę od 17.00 do 19.00 w sali domu parafialnego jest czynny punkt informacyjny dla tych, którzy chcą wyjść z nałogu alkoholizmu.
 6. Zapraszamy na indywidualną adorację Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Będzie ona – jak w  każdy czwartek okresu wielkanocnego – od godziny 19.00 do 20.00.
 7. Dziękujemy parafianom z bloku Łużycka 65 klatka D za sprzątanie naszej świątyni i ofiarę pieniężną na kwiaty. Do sprzątania prosimy w tym tygodniu parafian z bloku Łużycka 65 klatka F.
 8. Kolejne spotkanie w ramach parafialnej Szkoły Biblijnej będzie 3 czerwca o godz. 19.00.
 9. W ostatnich dniach zmarły: Anna Batko i Monika Nisztula. Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie.
 10. Jutro przypada Dzień Matki. Chcemy w naszej parafii wprowadzić zwyczaj specjalnej Mszy św. zbiorowej za nasze mamy, zarówno te żyjące, jak i zmarłe. Będzie ona odprawiona jutro o 18.00. Z tej okazji nie składamy ofiar pieniężnych na Mszę św., lecz jedynie zapisujemy w zakrystii swoją mamę (żyjącą lub zamarłą) za którą będzie odprawiana Msza św. Przed Mszą nazwiska i imiona tych mam będą wyczytane. Zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież, aby wpisały swoją mamą na listę, i przyszły z nią na Msze św.
 11. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.