Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 8 czerwca 2014 r.

 1. Dziś kończy się liturgiczny okres wielkanocny. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła; we wtorek – wspomnienie błog.  Bogumiła, biskupa; w środę – wspomnienie św. Barnaby, apostoła; w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w piątek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy; w sobotę – wspomnienie błog. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
 2. Kandydaci do bierzmowania z klasy trzeciej gimnazjum mają spotkanie katechetyczne we wtorek 10 czerwca o 20.00. Obecność wszystkich obowiązkowa.
 3. Już dziś informujemy, że we wtorek 17 czerwca na Mszy o godz. 18.00 młodzież z III klasy gimnazjum przyjmie w naszym kościele sakrament bierzmowania z rąk ks. bp. Jana Szkodonia. Prosimy wszystkich parafian o modlitwę za tych młodych ludzi, aby sakrament chrześcijańskiej dojrzałości przyjęli odpowiedzialnie i potrafili otworzyć swe dusze na łaski Ducha Świętego.
 4. Msza św. dla rodziców młodzieży gimnazjalnej z kl. III będzie odprawiona 12 czerwca (czwartek) o 19.30. Po niej krótkie zebranie.
 5. W najbliższy piątek (13 czerwca) kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.00 odprawiona będzie Msza święta z kazaniem, a po niej Różaniec Fatimski i procesja wokół kościoła.
 6. Przypominamy, że we wszystkie niedziele czerwca nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane są o godz. 17.30, zaś w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
 7. Diakonia Teatralna serdecznie zaprasza na koncert z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca. Odbędzie się on w sobotę 14 czerwca o godz. 19 w auli św. Jana Pawła II.
 8. Dziękujemy parafianom z bloku Łużycka 65 klatka F za sprzątanie naszej świątyni i ofiarę pieniężną na kwiaty. Do sprzątania prosimy w tym tygodniu parafian z bloku Łużycka 67 klatka A.
 9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Włoch, która odbędzie się w terminie od 23 do 31 sierpnia. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń. Serdecznie zapraszamy.
 10. Zebranie Rady Parafialnej odbędzie się w środę 18 czerwca o 20.00.
 11. W Boże Ciało nie będzie Mszy św. o 19.30. Tego dnia o 19.00 w naszym kościele będzie koncert uwielbienia Pana Jezusa obecnego w Sakramencie Eucharystii. Szczegóły na plakatach.
 12. W ostatnim tygodniu zmarł nasz parafianin Leszek Grabiarz (l. 62). Wieczne odpoczywanie, racz mu dać, Panie.
 13. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.