Pielgrzymka do trzech podhalańskich sanktuariów Maryjnych

11 maja grupa ok. 30 osób z parafii Matki Bożej Różańcowej wyruszała na małą majówkę – na pielgrzymkę do trzech podhalańskich sanktuariów Maryjnych. Najpierw odwiedziliśmy Ludźmierz, gdzie w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, czyli w sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala, uczestniczyliśmy we Mszy św. Później, w Ogrodzie Różańcowym odpoczywaliśmy, ale i prosiliśmy Matkę Bożą o wstawiennictwo i potrzebne łaski.

Z Ludźmierza pojechaliśmy do Zakopanego-Olczy, do sanktuarium NMP Niepokalanej Objawiającej Cudowny Medalik, gdzie po modlitwie każdy z nas otrzymał ten słynący łaskami medalik. Kapryśna pogoda pozwoliła nam jeszcze odwiedzić sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach.

Ciemne chmury spowiły już wtedy całkowicie Tatry i w strugach ulewnego deszczu nieco wcześniej niż planowaliśmy, musieliśmy wrócić do Krakowa.
{gallery}2014/zakopane{/gallery}