Śladami Jezusa z Nazaretu – Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Ziemia Święta. To miejsce przyciąga, fascynuje, urzeka, wzrusza, wzmacnia relację z Bogiem. Jest czymś, obok czego nie da się przejść obojętnie. Czymś, co trzeba przeżyć, by jeszcze lepiej zrozumieć prawdy naszej wiary. Kolebką chrześcijaństwa, która zaprasza, by choć raz w życiu przyjechać, poczuć jej klimat, dotknąć Tajemnicy, przejść śladami Jezusa z Nazaretu i Jego uczniów. Miejscem, w którym cicha modlitwa chrześcijan, trwających na adoracji Najświętszego Sakramentu, która prowadzona jest w wielu kościołach, miesza się z głośnym nawoływaniem muezinów, wzywających na modlitwę do islamskich meczetów, górujących nad starym-nowym Jeruzalem. Miejscem, w którym zapach kadzideł miesza się z zapachem pięknych kwiatów, rozgrzanego słońcem powietrza i wielu wonnych przypraw ze straganów stojących w pobliżu kościołów.