Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 15 czerwca 2014 r.

  1. Dziś kończy się w archidiecezji krakowskiej okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: we wtorek – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika; w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w sobotę – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi.
  2. W czwartek porządek Mszy św. jest następujący: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00. Nie ma Mszy o 19.30. Po Mszy św. o godz. 13.00 wyruszy procesja Eucharystyczna ulicami naszego osiedla. Trasa procesji będzie taka sama jak w poprzednich latach. Ołtarze będą umiejscowione tam, gdzie były co roku. O ich przygotowanie prosimy mieszkańców następujących bloków.
I ołtarz (przy ul. Podedworze 10) – mieszkańcy bloku Podedworze 12 (kl. A i B);
II ołtarz (przy Szkole Podstawowej nr 27) – mieszkańcy bloku Włoska 19 (kl. I, II, III);
III ołtarz (przy bloku Łużycka 53) – mieszkańcy bloku Łużycka 57 (kl. A, B);
IV ołtarz (przy bloku Łużycka 47) – mieszkańcy bloku Łużycka 53 (kl. C, D).
Przedstawicieli mieszkańców tych bloków, które mają przygotować ołtarze zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 20.15.
  1. W Boże Ciało o godz. 19.00 w naszym kościele będzie koncert muzyczny uwielbienia Pana Jezusa obecnego w Sakramencie Eucharystii. Szczegóły na plakatach.
  2. We wtorek 17 czerwca na Mszy o godz. 18.00 młodzież z III klasy Gimnazjum przyjmie w naszym kościele sakrament bierzmowania z rąk ks. bp. Jana Szkodonia. Prosimy wszystkich parafian o modlitwę za tych młodych ludzi, aby sakrament chrześcijańskiej dojrzałości przyjęli odpowiedzialnie i potrafili otworzyć swe dusze na łaski Ducha Świętego. Kto tylko może niech przyjdzie na tę Msze św., aby modlitwą wspierać młodych ludzi przyjmujących sakrament bierzmowania.
  3. Kandydaci do bierzmowania z klasy II gimnazjum mają spotkanie katechetyczne w  jutro (16 czerwca) o 19.30.
  4. Dziękujemy parafianom z bloku Łużycka 67 klatka A za sprzątanie naszej świątyni i ofiarę pieniężną na kwiaty. Do sprzątania prosimy w tym tygodniu parafian z bloku Łużycka 67 klatka B.
  5. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Włoch, która odbędzie się w terminie od 23 do 31 sierpnia. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń. Serdecznie zapraszamy.
  6. Zebranie Rady Parafialnej będzie się w środę 18 czerwca o 20.00.
  7. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.