12 niedziela zwykła – 22 czerwca 2014 r.

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: we wtorek – uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela; w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  2. Szkoła Biblijna będzie wyjątkowo jutro 23 czerwca o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich miłośników Biblii.
  3. Jutro przypada Dzień Ojca. Chcemy w naszej parafii wprowadzić zwyczaj specjalnej Mszy św. zbiorowej koncelebrowanej za żyjących i zmarłych ojców. Będzie ona odprawiona jutro (23 czerwca) o 18.00. Z tej okazji nie składamy ofiar pieniężnych na Mszę św., lecz jedynie zapisujemy w zakrystii swojego ojca (żyjącego lub zamarłego) za którego będzie odprawiana Msza św.
  4. Dziękujemy parafianom z bloku Łużycka 67 klatka B za sprzątanie naszej świątyni i ofiarę pieniężną na kwiaty. Do sprzątania prosimy w tym tygodniu parafian z bloku Łużycka 67 klatka C.
  5. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Włoch, która odbędzie się w terminie od 23 do 31 sierpnia. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń. Serdecznie zapraszamy.
  6. Zapraszamy na spotkanie autorskie z prof. Zdzisławem Rynem, lekarzem, pisarzem, podróżnikiem, byłym ambasadorem Polski w Argentynie, Boliwii i Chile. W ramach spotkania m.in. prezentacja multimedialna zdjęć z Andów amerykańskich i rozmowa o wierze i podróżach. Spotkanie autorskie w przyszłą niedzielę o 19.00.
  7. Dziś po każdej Mszy na stoisku przed kościołem będzie można nabyć najnowszą publikację o bp. Albinie Małysiaku „Z pastorałem i humorem”, stanowiącą zbiór radosnych opowiadań z życia tego niezwykłego hierarchy, a także film „Z wiarą na głęboką wodę”. Sprzedaży będzie towarzyszyć spotkanie z autorami książki i filmu oraz słowo świadectwa o tej wybitnej postaci Kościoła krakowskiego.