16. niedziela zwykła – 20 lipca 2014 r.

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: we wtorek – wspomnienie św. Marii Magdaleny; w środę – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy; w czwartek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy; w piątek – święto św. Jakuba Apostoła, w sobotę – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. 
  2. Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz serdecznie zaprasza całe rodziny, młodzież, dorosłych oraz starszych, do udziału w XXXIV Pieszej Pielgrzymce Archidiecezji Krakowskiej na Jasną Górę. Jak co roku rozpocznie się ona w święto Przemienienia Pańskiego, 6 sierpnia, Mszą świętą na Wzgórzu Wawelskim. Tegoroczna pielgrzymka będzie dziękczynieniem Panu Bogu za życie, nauczanie i kanonizację Papieża Polaka i przygotowaniem do przeżywania Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r.
  3. W piątek przypada także wspomnienie św. Krzysztofa, który jest patronem kierowców i podróżujących. Z tej racji, w piątek po Mszy świętej o godz. 18.00, na parkingu przed kościołem będzie poświęcenie pojazdów mechanicznych.
  4. Dziękujemy parafianom z bloku Łużycka 69 klatka B za sprzątanie naszej świątyni i ofiarę pieniężną na kwiaty. Do sprzątania prosimy w tym tygodniu parafian z bloku Łużycka 69 klatka C.
  5. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask
    w codzienności życia.