19. niedziela zwykła – 10 sierpnia 2014 r.

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: w środę – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej; w czwartek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika; w piątekuroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
  2. W najbliższą środę (13 sierpnia) kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.00 odprawiona będzie Msza święta z kazaniem, a po niej Różaniec Fatimski i procesja wokół kościoła.
  3. W piątek (15 sierpnia) Kościół katolicki przeżywa uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień wolny od pracy, dlatego porządek Mszy św. będzie taki sam jak w niedzielę. Na każdej Mszy św. będzie błogosławienie ziół i kwiatów.
  4. Stanisław Dziwisz zwrócił się z prośbą do każdej wspólnoty parafialnej w Archidiecezji Krakowskiej, aby w niedzielę 17 sierpnia przeprowadzić w każdym kościele i kaplicy Archidiecezji zbiórkę do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla poszkodowanych w kataklizmie mieszkańców dekanatów: Mszana Dolna, Dobczyce i Myślenice.
  5. Do sprzątania kościoła prosimy w tym tygodniu parafian z bloku Bochenka 10 (mieszkania od 1 do 120).
  6. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.