22. niedziela zwykła – 31 sierpnia 2014 r

 

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek – wspomnienie błogosławionej Bronisławy; w środę – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
  2. Jutro o 16.30 Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego, na którą zapraszamy uczniów i uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 27 oraz ich rodziców i nauczycieli.
  3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek na zakończenie Mszy św. wieczornej, z racji pierwszego czwartku miesiąca, będziemy się modlić w intencji kapłanów oraz o powołania kapłańskie i zakonne. Do godziny 20.00 trwać będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość indywidualnej adoracji. W piątek spowiedź pierwszopiątkowa od 6.30 do 7.30 oraz od 16.00 do 19.00. O 16.30 odprawiona będzie Msza św. dla dzieci. W sobotę kapłani odwiedzą chorych. Prosimy o zapisywanie ich na listę, która jest w zakrystii. W sobotę po Mszy św. wieczornej, z racji pierwszej soboty miesiąca, odprawimy Nabożeństwo Różańcowe wynagradzające Matce Bożej za zniewagi i bluźnierstwa ludzi, którzy ją obrażają.
  4. W najbliższą niedzielę (7 września) odbędzie się XXII Archidiecezjalna Pielgrzymka Rodzin do sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. W naszej parafii organizowany jest wyjazd autokarem na tę pielgrzymkę. Prosimy o zapisywanie się na listę, która jest w zakrystii. Koszt 15 zł.
  5. Już od najbliższego poniedziałku (1 września) rozpoczynają się zapisy na katechezy przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Zapisy trwać będą tylko do 21 września. Gimnazjaliści z klas pierwszych, drugich i trzecich zapisują się osobiście w kancelarii parafialnej, okazując indeks z ocenami z katechezy.
  6. Dziękujemy parafianom z bloku Bochenka 16 za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. Do sprzątania naszej świątyni prosimy w tym tygodniu parafian z bloku Bochenka 18.
  7. Witamy w naszej parafii Eduarda Bucevschi, alumna V roku Krakowskiego Seminarium Duchownego, który będzie w naszej parafii odbywał miesięczną praktykę duszpastersko-katechetyczną.
  8. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie: Zbigniew Ryńca oraz Eugeniusz Michalak. Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie.
  9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia, a dzieciom, młodzieży oraz nauczycielom łask Bożych w nowym roku szkolnym.