23. niedziela zwykła – 7 września 2014 r

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny; we wtorek – wspomnienie bł. Anieli Salawy; w sobotę – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.
 2. W sobotę kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O 18.00 Msza św. z kazaniem, po niej Różaniec Fatimski.
 3. Przypominamy, że od 1 września rozpoczęły się zapisy na katechezy przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Trwać będą tylko do 21 września. Gimnazjaliści z klas pierwszych, drugich i trzecich zapisują się osobiście w kancelarii parafialnej, okazując indeks z ocenami z katechezy.
 4. Dziękujemy parafianom z bloku Bochenka 18 za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. Do sprzątania naszej świątyni prosimy w tym tygodniu parafian z bloku Bochenka 20.
 5. Niebawem w naszej parafii rozpocznie działalność świetlica dla osób starszych. Szukamy wolontariuszy od 18 roku życia, którzy chcieliby pomóc przy jej tworzeniu i sprawnym działaniu. Osoby chętne proszone są o osobiste zgłoszenie się w zakrystii do ks. Wojciecha Dziobonia. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się w środę (10 września) o 19.00 w sali na plebani. Informacje znajdują się także na plakacie w gablocie.
 6. Szukamy chętnych do pomocy przy organizacji koncertu uwielbienia „Chcę widzieć Twoją twarz”, który odbędzie się w Boże Ciało przyszłego roku. Szukamy też chętnych, którzy chcieliby zostać sponsorami tego koncertu. Wszystkie informacje i zgłoszenia u ks. Wojciecha Dziobonia.
 7. Od najbliższego poniedziałku rusza po wakacyjnej przerwie Pomoc Duchowa. Ksiądz Wojciech będzie dyżurował w poniedziałki od 9.00 do 10.00, zaś ks. Piotr w czwartki od 19.00 do 20.00. Kapłani pełnia dyżur w kancelarii parafialnych. Spraw kancelaryjnych nie załatwiamy w tym czasie. Możliwe jest również umówienie się telefoniczne na rozmowę z kapłanem w innym terminie. Informacje w gablocie ogłoszeń.
 8. Zapraszamy na Mszę „blokową” mieszkańców bloku Łużycka 63 klatka C i D. Msza będzie odprawiona w piątek 19 września o godz. 19.00. Po Mszy spotkanie integracyjne w sali domu parafialnego.
 9. 21 września o godz. 19.00 będzie pierwsze po wakacjach spotkanie w ramach Podziemnego Salonu Artystycznego Literacko-Muzycznego.
 10. W ostatnim czasie odeszła do wieczności Władysława Suchan. Wieczne odpoczywanie, racz jej dać, Panie
 11. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia, a dzieciom, młodzieży oraz nauczycielom łask Bożych w nowym roku szkolnym.