24. niedziela zwykła – 14 września 2014 r – ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek –wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej; we wtorek – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa; w czwartek – święto Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski; w sobotę – wspomnienie świętych męczenników, Andrzeja Kim Teagon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.
 2. W najbliższą środę (17 września) o godzinie 20.00 w auli Jana Pawła II będzie zebranie z rodzicami dzieci, które w tym roku przystąpią w naszej parafii do Pierwszej Komunii Świętej.
 3. Zapraszamy na Mszę „blokową” mieszkańców bloku Łużycka 63 klatka C i D. Msza św. będzie odprawiona w piątek 19 września o godz. 19.00. Po Mszy spotkanie integracyjne w sali domu parafialnego. Kolejna „Msza blokowa”, tym razem dla mieszkańców bloku 63 klatka E i F, będzie w piątek 26 września o 19.00.
 4. W najbliższą sobotę (20 września) o godz. 16.00 w naszym kościele będzie odprawiona Msza św. z udziałem niepełnosprawnych i wolontariuszy z Fundacji Agape. Zapraszamy na nią niepełnosprawnych ruchowo z naszej parafii, a także tych, którzy chcą w formie wolontariatu opiekować się niepełnosprawnymi.
 5. Przypominamy, że od 1 września rozpoczęły się zapisy na katechezy przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Trwać będą tylko do 21 września. Gimnazjaliści z klas pierwszych, drugich i trzecich zapisują się osobiście w kancelarii parafialnej, okazując indeks z ocenami z katechezy.
 6. Zebranie z rodzicami młodzieży z klasy trzeciej gimnazjum, przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, będzie w środę 24 września o godz. 20.00.
 7. Do sprzątania naszej świątyni prosimy w tym tygodniu parafian z bloku Nowosądecka 31 kl. A.
 8. Dziękuję artystce malarce Pani Ewie Kalinowskiej Maćków za dar dla parafii w postaci obrazu jej autorstwa. Jest to praca pt. „Inspiracja Ecce Homo Alberta Chmielowskiego”.
 9. Nowy rok pracy duszpasterskiej to nowe wyzwania, ale i nowe propozycje duszpasterskie. Chcemy wyjść z nowymi projektami, które poszerzą duchową ofertę w naszej parafii. Od dziś otwieramy czytelnię prasy katolickiej. Czytelnia będzie czynna w każdą niedzielę od 8.00 do 14.00 w sali obok kancelarii. Przy kawie i herbacie będzie można skorzystać z kilkunastu tytułów prasowych. Z radością informuję, że aula Jana Pawła II została wyposażona w dobrej klasy sprzęt umożliwiający wyświetlanie filmów na kinowym ekranie. Podpisaliśmy umowę licencyjną z firmą MPLC, dzięki której za roczną opłatą możemy publiczne wyświetlać filmy producentów objętych tą licencją. Chcemy co tydzień wyświetlać wybitne i wartościowe filmy religijne. Trzeci projekt to świetlica dla osób starszych. Będzie ona otwarta raz w tygodniu w czwartek od 15.00 do 18.00. Początek działalności planujemy na pierwszy czwartek października. O szczegółowym programie działanie będziemy informować w najbliższym czasie. Szukamy wolontariuszy od 16 roku życia, którzy chcieliby pomóc przy jej tworzeniu i sprawnym działaniu. Osoby chętne proszone są o osobiste zgłoszenie się w zakrystii do ks. Wojciecha Dziobonia. Kolejne spotkanie organizacyjne odbędzie się w środę (24 września) o 19.00 w sali na plebani. Informacje znajdują się także na plakacie w gablocie.
 10. 21 września o godz. 19.00 będzie pierwsze po wakacjach spotkanie w ramach Podziemnego Salonu Artystycznego Literacko-Muzycznego.
 11. 23 września o 19.00 będzie pierwsze po wakacjach spotkanie Parafialnej Szkoły Biblijnej
 12. W ostatnim czasie odeszła do wieczności Zofia Halina Rojowska (l. 93). Wieczne odpoczywanie, racz jej dać, Panie.
 13. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia, a dzieciom, młodzieży oraz nauczycielom łask Bożych w nowym roku szkolnym.