26. niedziela zwykła – 28 września 2014

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek – święto świętych archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; we wtorek – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła; w środę – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła; w czwartek – świętych Aniołów Stróżów; w sobotę – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
 2. Dzisiaj o godz. 19.00 kolejne spotkanie w ramach Podziemnego Salonu Artystycznego Literacko-Muzycznego (PSALM). Tym razem gościć będziemy poetę Edwarda Przebieracza.
 3. Jutro na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii oraz ich rodziców. Na tej Mszy św. będzie poświęcenie i wręczenie różańców.
 4. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy rano od 6.30 do 7.30, oraz od godz. 16.00 do 19.30. O godz. 16.30 Msza św. dla dzieci. O 19.30 Msza św. dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 5. W sobotę od 9.00 kapłani będą odwiedzać chorych. Prosimy o zapisywanie ich na listę, która jest w zakrystii. W sobotę po Mszy św. wieczornej, z racji pierwszej soboty miesiąca, odprawimy nabożeństwo różańcowe, wynagradzające Matce Bożej za bluźnierstwa, które ją znieważają.
 6. Podobnie jak w ubiegłym roku, w październiku nabożeństwa różańcowe dla dzieci będą odprawiane od poniedziałku do piątku o 17.15 (z wyjątkiem pierwszego piątku miesiąca). Dla dorosłych nabożeństwo różańcowe będzie odprawiane w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. W niedzielę Różaniec o 17.30.
 7. W tym roku nasza wspólnota parafialna będzie przeżywać uroczystość odpustową ku czci Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, patronki naszej parafii, w niedzielę 12 października. Uroczystość ta będzie połączona z wizytacją biskupa Jana Szkodonia w naszej parafii.
 8. Zapraszamy na Mszę „blokową” mieszkańców bloku Łużycka 65 klatka A i B. Będzie ona odprawiona w piątek 10 października o godz. 19.00. Po Mszy spotkanie integracyjne w sali domu parafialnego.
 9. Zapraszamy do naszego kina parafialnego na film z serii „Klasyka filmu religijnego”. Druga część filmu „Ben Hur” będzie wyświetlona w niedzielę 5 października o 19.00. Wstęp wolny.
 10. Dziękujemy mieszkańcom bloku Nowosądecka 31 kl. A i B za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. Do sprzątania naszej świątyni prosimy w tym tygodniu parafian z bloku Spółdzielców 17 klatka A.
 11. Zapraszamy do czytelni prasy katolickiej, która jest czynna w każdą niedzielę od 8.00 do 14.00.
 12. Od pierwszego czwartku października chcemy otworzyć świetlicę dla osób starszych. Będzie ona czynna w czwartki od 15.00 do 18.00. Szukamy wolontariuszy od 16 roku życia, którzy chcieliby pomóc przy jej tworzeniu i sprawnym działaniu. Osoby chętne proszone są o osobiste zgłoszenie się w zakrystii do ks. Wojciecha Dziobonia.
 13. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Andrzej Domino (l. 57). Wieczne odpoczywanie, racz mu dać, Panie
 14. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.