27 niedziela zwykła – 5 października 2014

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: we wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej; w czwartek – święto bł. Wincentego Kadłubka.
  2. Młodzież z klasy drugiej gimnazjum ma spotkanie katechetyczne w ramach przygotowania do bierzmowania w czwartek o godz. 19.00.
  3. Jak już informowaliśmy w tym roku nasza wspólnota parafialna będzie przeżywać uroczystość odpustową ku czci Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, patronki naszej parafii, w niedzielę 12 października. Uroczystość ta będzie połączona z wizytacją biskupa Jana Szkodonia w naszej parafii. Wizytacja rozpocznie się w piątek.
  4. Młodzież gimnazjalna z I, II, III uczestniczy w Mszy św. w najbliższą sobotę o godz. 18.00. O 17.30 spotkanie katechetyczne w sali domu parafialnego.
  5. Podobnie jak w ubiegłym roku, w październiku nabożeństwa różańcowe dla dzieci będą odprawiane od poniedziałku do piątku o 17.15. Dla dorosłych nabożeństwo różańcowe będzie odprawiane w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. W niedzielę Różaniec o 17.30. Wyjątek stanowi najbliższa sobota, kiedy różaniec będzie o 17.15.
  6. Zapraszamy na Mszę „blokową” mieszkańców bloku Łużycka 65 klatka A i B. Będzie ona odprawiona w piątek 10 października o godz. 19.00. Po Mszy spotkanie integracyjne w sali domu parafialnego.
  7. Do sprzątania naszej świątyni prosimy w tym tygodniu parafian z bloku Spółdzielców 17 klatka A i B.
  8. Zapraszamy do czytelni prasy katolickiej, która jest czynna w każdą niedzielę od 8.00 do 14.00.
  9. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Ryszard Albin Kuziel (l. 72). Wieczne odpoczywanie, racz mu dać, Panie.
  10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.