33. niedziela zwykła – 16 listopada 2014 r.

 1. Kalendarz liturgiczny. W poniedziałek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej; we wtorek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny; w środę – wspomnienie bł. Salomei; w czwartek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego; w piątek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny; w sobotę – wspomnienie św. Cecylii.
 2. Dziś o godz. 17.30 Różaniec za zmarłych.
 3. Dziś zaraz po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się w naszej świątyni koncert chóru parafialnego „Kanon”. Chórzyści zaprezentują w nim utwory religijne. Serdecznie zapraszamy.
 4. Składka z dzisiejszej niedzieli, zgodnie z decyzją ks. kardynała Stanisława Dziwisza, będzie w całości przeznaczona na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. Składka na cele inwestycyjne naszej parafii będzie w przyszłą niedzielę.
 5. W sobotę (22 listopada) o 19.00 w auli Jana Pawła II pierwsza część filmu fabularnego pt. „Święta Klara i św. Franciszek”. Wstęp wolny.
 6. 23 listopada, czyli w następną niedzielę, mija dokładnie 11 lat od konsekracji naszej świątyni. Dlatego o godz. 10.00 będzie odprawiona Msza św. dziękczynna za dar świątyni oraz w intencji tych wszystkich, którzy swoją pracą, ofiarą pieniężną i modlitwą przyczynili się do jej zbudowania. Na zakończenie tej Mszy św. odśpiewany dziękczynne Ciebie, Boga, wysławiamy.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 kolejne spotkanie w ramach Podziemnego Salonu Artystycznego Literacko-Muzycznego (PSALM). Tym razem gościć będziemy słynnego fotografika Adama Bujaka. Dziękujemy parafianom z bloku Białoruska 6 (mieszkających od parteru do V piętra) za sprzątanie naszego kościoła i ofiarę na kwiaty. Do sprzątania naszej świątyni prosimy w tym tygodniu parafian z bloku Białoruska 6 (zamieszkujących piętra od VI do X)
 8. Zapraszamy do czytelni prasy katolickiej, która jest czynna w każdą niedzielę od 8.00 do 14.00. Serdecznie zapraszamy osoby starsze do Przystani Złotego Wieku „Światło”. Jest ona czynna w każdy czwartek od 16.00 do 19.00.
 9. Zapraszamy na Mszę „blokową” mieszkańców bloku Łużycka 65 klatka E i F. Będzie ona odprawiona w piątek 28 listopada o godz. 19.00. Po Mszy spotkanie integracyjne w sali domu parafialnego.
 10. Kandydaci do bierzmowania z klasy trzeciej gimnazjum mają w tym tygodniu spotkanie katechetyczne. Grupa I we wtorek (18 listopada) o godz. 20.00; grupa II w środę (19 listopada) o godz. 20.00; grupa III w czwartek (20 listopada) o godz. 19.00.
 11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: Mirosław Tadeusz Malec (l. 58), Marek Piotr Grudek ( l. 39), Emilia Dziedzic (l. 81), Alina Ciuś (l. 58). Pomódlmy się w ich intencji. Wieczne odpoczywanie, racz mu dać, Panie.
 12. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.