Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 23 listopada 2014 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która jest równocześnie ostatnią niedzielą roku liturgicznego.
 2. Kalendarz liturgiczny. W poniedziałek – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i jego Towarzyszy. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu. Tego dnia na wszystkich Mszach świętych będziemy święć opłatki. Będzie można je nabyć we wszystkie niedziele Adwentu, przed i po każdej Mszy św.
 3. Dziś mija dokładnie 11 lat od konsekracji naszej świątyni. O godz. 10.00 będzie odprawiona Msza św. dziękczynna za dar świątyni oraz w intencji tych wszystkich, którzy swoją pracą, ofiarą pieniężną i modlitwą przyczynili się do jej zbudowania. Na zakończenie tej Mszy św. odśpiewany dziękczynne Ciebie, Boga, wysławiamy. Niech dzisiaj w naszych indywidualnych modlitwach nie zabraknie dziękczynienia za to, że mamy gdzie się modlić. Pamiętajmy szczególnie o ks. Andrzeju Burku, budowniczym kościoła.
 4. Dziś o godz. 17.30 Różaniec za zmarłych.
 5. Składka z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii. W tym tygodniu zakończył się III i ostatni etap inwestycji polegającej na zamontowaniu w naszym kościele nowoczesnego systemu ogrzewania i wentylacji działającego w tzw, systemie rekuperacji. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 6. 21 grudnia gościć będziemy w naszej parafii ks. kardynała Stanisława Dziwisza. Tego dnia odprawi on Mszę św. o 11.30 i zostawi w naszym kościele relikwie św. Jana Pawła II.
 7. Dziś o godz. 19.00 kolejne spotkanie w ramach Podziemnego Salonu Artystycznego Literacko-Muzycznego (PSALM). Tym razem gościć będziemy słynnego fotografika Adama Bujaka.
 8. W wtorek o 18.45 kolejne spotkanie w Parafialnej Szkole Biblijnej.
 9. Zapraszamy do czytelni prasy katolickiej, która jest czynna w każdą niedzielę od 8.00 do 14.00.
 10. Serdecznie zapraszamy osoby starsze do Przystani Złotego Wieku „Światło”. Jest ona czynna w każdy czwartek od 16.00 do 19.00.
 11. Zapraszamy na Mszę „blokową” mieszkańców bloku Łużycka 65 klatka E i F. Będzie ona odprawiona w piątek 28 listopada o godz. 19.00. Po Mszy spotkanie integracyjne w sali domu parafialnego.
 12. W sobotę (29 listopada) o 19.00 w auli Jana Pawła II druga część filmu fabularnego pt. „Święta Klara i św. Franciszek”. Wstęp wolny.
 13. W sobotę (29 listopada) będzie tzw. dzień wspólnoty. Zaproszenie kieruje do wszystkich parafian, a szczególnie do tych, którzy działają w grupach parafialnych. Program wywieszony jest w gablocie ogłoszeń.
 14. Kandydaci do bierzmowania z klasy trzeciej gimnazjum mają w tym tygodniu spotkanie katechetyczne. Grupa I we wtorek (25 listopada) o godz. 20.00; grupa II w środę (26 listopada) o godz. 20.00; grupa III w czwartek (27 listopada) o godz. 19.00.
 15. Gimnazjaliści z klasy pierwszej, grupa II, mają spotkanie katechetyczne w piątek (28 listopada) o godz. 19.00.
 16. Dziękujemy parafianom z bloku Białoruska 6 (zamieszkujących piętra od VI do X) za sprzątanie naszego kościoła i ofiarę na kwiaty. Do sprzątania naszej świątyni prosimy w tym tygodniu parafian z bloku Białoruska 8 (zamieszkujących od parteru do V piętra).
 17. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.