I niedziela Adwentu – 30 listopada 2014 r.

 1. Dzisiaj rozpoczyna się Adwent i nowy rok liturgiczny. Adwent to czas radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia, które są dorocznym wspomnieniem przyjścia Chrystusa na ziemię. Patronką tego okresu liturgicznego jest Najświętsza Maryja Panna Niepokalana, ku czci której odprawia się Mszę świętą zwaną Roratami. Będziemy ją odprawiać od poniedziałku do piątku o 18.00, natomiast w soboty o 7.00. Zgodnie z aktualnymi przepisami liturgicznymi, Mszy św. roratniej nie odprawia się w niedzielę.
 2. Kalendarz liturgiczny. W środę – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana; w sobotę – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa.
 3. Dziś na wszystkich Mszach świętych święcimy opłatki. Poświęcone opłatki będzie można nabyć od dziś w naszej świątyni. Będą one rozprowadzane we wszystkie niedziele Adwentu. Niechaj będą one znakiem łączności całej wspólnoty parafialnej podczas Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji. Jednocześnie informujemy, że nikt ze służby liturgicznej naszej parafii nie roznosi opłatków.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź od 30 do 7.30 i od 16.00 do 19.30. Tego dnia Roraty wyjątkowo o 16.30. O 19.30 Msza św. dla kandydatów do bierzmowania. W tym tygodniu gimnazjaliści przygotowujący się do bierzmowania nie mają spotkań katechetycznych.
 5. W sobotę od godz. od 9.00 kapłani będą odwiedzać chorych. Prosimy o zapisywanie ich na listę, która jest w zakrystii. W sobotę po Mszy św. wieczornej odprawimy nabożeństwo różańcowe, wynagradzające Matce Bożej za grzechy ludzi, którzy ją obrażają.
 6. Zapraszamy do czytelni prasy katolickiej, która jest czynna w każdą niedzielę od 8.00 do 14.00. Serdecznie zapraszamy osoby starsze do Przystani Złotego Wieku „Światło”. Jest ona czynna w każdy czwartek od 16.00 do 19.00.
 7. Zapraszamy na Mszę „blokową” mieszkańców bloku Łużycka 67 klatka A i B. Będzie ona odprawiona w piątek 12 grudnia o godz. 19.00. Po Mszy spotkanie integracyjne w sali domu parafialnego.
 8. Dziękujemy parafianom z bloku Białoruska 8 (zamieszkujących od parteru do V piętra) za sprzątanie naszego kościoła i ofiarę na kwiaty. Do sprzątania naszej świątyni prosimy w tym tygodniu parafian z bloku Białoruska 8 (zamieszkujących piętra od VI do X)
 9. Informujemy, że jest organizowana dwutygodniowa pielgrzymka do Włoch z Sycylią w terminie od 16 do 30 maja 2015 roku. Szczegółowe informacje są umieszczone w gablocie ogłoszeń. Tam też można się zapoznać z propozycjami innych wyjazdów w 2015 roku.
 10. W ostatnim tygodniu zmarł nasz parafianin Janusz Radwan. Pomódlmy się w jego intencji. Wieczne odpoczywanie, racz mu dać, Panie.
 11. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.