III niedziela Adwentu – 14 grudnia 2014

Za tydzień przyjedzie do nas ks. kard. Stanisław Dziwisz, aby ofiarować do naszej świątyni relikwie św. Jana Pawła II. Ksiądz Kardynał o 11.30 odprawi Mszę św. i wygłosi homilię. Serdecznie zapraszamy.

 1. Dziś w naszej parafii przeprowadzamy zbiórkę żywności dla osób potrzebujących. W przedsionku kościoła będą wystawione kosze, do których będzie można składać artykuły żywnościowe.
 2. Dziś w ramach Salonu Artystyczno-Literacko-Muzycznego gościć będziemy Dariusza Walusiaka i Mateusza Szpytmę, twórców filmu dokumentalnego „Ulmowie, świadectwo sprawiedliwych”. O 19.00 w auli św. Jana Pawła II początek projekcji filmu. Po nim dyskusja panelowa ze współtwórcami filmu o tym, jak Polacy pomagali Żydom w czasie II wojny światowej.
 3. Kandydaci do bierzmowania z I kl. gimnazjum (grupa I i II) mają wspólne spotkanie w piątek (19 grudnia) o 19.00. Kandydaci do bierzmowania z III kl. gimnazjum mają spotkania katechetyczne w następujących terminach: grupa I we wtorek (16 grudnia) o godz. 20.00; grupa IIw środę (17 grudnia) o godz. 20.00; grupa IIIw czwartek (18 grudnia) o godz. 19.00.
 4. Rodziców uczniów z II klasy gimnazjum zapraszamy na spotkanie w środę (17 grudnia) o 19.15. Zebranie dotyczy lutowego wyjazdu młodzieży na dzień skupienia.
 5. Parafialna spowiedź przed świętami Bożego Narodzenia będzie w sobotę 20 grudnia. Spowiadać będziemy od 8.00 do 10.00 oraz od 16.00 do 19.30 (z przerwą od 18.00 do 18.30).
 6. Informujemy, że tak jak w ubiegłym roku grupa dzieci będzie kolędowała w naszej parafii na rzecz misji w ramach akcji „Kolędnicy Misyjni”. Kolędnicy będą przychodzić tylko tam, gdzie zostaną wcześniej zaproszeni. Dzieci, które chciałyby się włączyć w tę inicjatywę proszone są o kontakt z ks. Tomaszem.
 7. Działająca przy naszej parafii Grupa Charytatywna MAYDAY informuje o terminie wydawania żywności w ramach programu PEAD 2014. Jutro (15 grudnia) będzie wydawać żywność dla osób zapisanych do grupy I, zaś 18 grudnia (w czwartek) dla osób z grupy II. Punkt Mayday będzie czynny od 16:30 do 18:30.
 8. Pierwsza część odwiedzin duszpasterskich, od 27 grudnia do 18 stycznia 2014 r., jest umieszczona w gablocie ogłoszeń oraz na naszej stronie internetowej.
 9. Do sprzątania naszej świątyni prosimy w tym tygodniu parafian z bloku Białoruska 10 (klatka schodowa nr I i II ).
 10. Jak już informowaliśmy, w święto Najświętszej Rodziny, czyli w najbliższą niedzielę po Bożym Narodzeniu (28 grudnia), chcemy w naszej społeczności parafialnej, podobnie jak w roku ubiegłym, przez cały dzień modlić się w intencji rodzin z naszej parafii, a szczególnie w intencji małżonków, którzy w roku 2014 r. przeżywali swój jubileusz lub okrągłą rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Na Mszę o godz. 8.30 zapraszamy małżonków, którzy w tym roku obchodzili 30 i 35 rocznicę ślubu; na 10.00 – srebrnych jubilatów i małżonków, którzy w tym roku obchodzili rocznicę ślubu; na 11.30 – małżeństwa obchodzące w tym roku 10 i 15 rocznicę zawarcia małżeństwa; na 13.00 – zapraszamy tegorocznych złotych Jubilatów i tych, którzy żyją w małżeństwie więcej niż 50 lat; na 18.00 – zapraszamy małżonków obchodzących w tym roku 40. i 45 rocznicę ślubu. Proszę o zapisywanie się w listę, która jest zakrystii. Przy zapisywaniu nie trzeba składać żadnej ofiary pieniężnej.
 11. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.