5. niedziela zwykła – 8 lutego 2015 r

 1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. We wtorek – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy; w środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes; w sobotę – święto świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa – patronów Europy.
 2. Zapraszamy na kolejne spotkanie Parafialnej Szkoły Biblijnej. Będzie ono we wtorek (10 lutego) o godz. 19.00.
 3. 30 listopada ubiegłego roku rozpoczęła się Diecezjalna Sztafeta Modlitwy w intencji Światowych Dni Młodzieży. Każdego dnia modli się inna parafia. W najbliższy wtorek, 10 lutego kolej na naszą parafię. Zapraszamy wszystkich do wspólnej O godz. 17.30 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, o 18.00 Msza św. Po niej zapraszamy do auli Jana Pawła II na film dotyczący Światowych Dni Młodzieży. Równocześnie informujemy, że w kościele na stolikach są do zabrania foldery z deklaracjami przyjęcia pielgrzymów w swoich mieszkaniach podczas Światowych Dni Młodzieży. Deklarację te można składać w zakrystii do końca lutego.
 4. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z III kl. gimnazjum, z wszystkich grup, będzie w środę (11 lutego) o 20.00.
 5. W czwartek (12 lutego) o 19.00, w sali domu parafialnego będzie spotkanie z rodzicami dzieci wyjeżdżających na rekolekcje misyjne do Zakrzowa.
 6. W sobotę (14 lutego) o 19.00, w auli Jana Pawła II wyświetlana będzie II cz. filmu fabularnego pt. „Ojciec Pio”. Wstęp wolny.
 7. Dziękujemy parafianom z bloku Włoska 19 (klatka schodowa nr II) za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną. W tym tygodniu prosimy do sprzątania mieszkańców bloku Włoska 19 (klatka schodowa nr III).
 8. Już dziś informujemy, że rekolekcje wielkopostne dla dorosłych będą na początku Wielkiego Postu. Tak jak w ubiegłym roku rozpoczniemy je w Środę Popielcową, natomiast kolejne nauki rekolekcyjne będą w piątek, sobotę i niedzielę. Rekolekcje wygłosi ks. dr Andrzej Kaszycki, kanclerz kurii kieleckiej. Szczegółowy plan rekolekcji otrzyma każdy w przyszłą niedzielę.
 9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Halina Ćmak (l.64), Stefan Okrzesik (l.90), Mieczysława Ślusarczyk (l. 88), Henryk Drewicz (l. 89).
 10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.
 11. niedziela zwykła