4. Niedziela Wielkanocna – 26 kwietnia 2015 r.

 1. W poniedziałek o 19.00 próba w kościele dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii. Po próbie, ok. godz. 20.00, spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych w auli Jana Pawła II.
 2. Parafialna Szkoła Biblijna zaprasza na kolejne spotkanie, które odbędzie się we wtorek (28 kwietnia) o godz. 19.00.
 3. W każdą ostatnią środę miesiąca, od godziny 18.00 do 19.00 (w kancelarii parafialnej) radca prawny dr Anna Satława udziela darmowych porad prawnych z zakresu prawa cywilnego dla osób potrzebujących, których nie stać na profesjonalną obsługę prawną. Osoby korzystające z pomocy opieki społecznej proszone są o dostarczenie dokumentów to potwierdzających. Najbliższy termin otwarcia poradni to 29 kwietnia.
 4. Rozpoczęcie Nabożeństw Majowych, połączone z procesją wokół kościoła, będzie w piątek 1 maja po Mszy św. o 18.00. Informujemy, że w każdą niedzielę maja Nabożeństwa Majowe odprawiane będą o godz. 17.30, zaś w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
 5. W piątek wspomnienie św. Józefa rzemieślnika. Ze względu na świąteczny charakter tego dnia ks. kard. Stanisław Dziwisz udzielił w archidiecezji krakowskiej dyspensy od powstrzymania się od pokarmów mięsnych i zachowania dnia pokuty. Tego dnia wypada pierwszy piątek miesiąca. W piątek spowiedź od 6.30 do 7.30 oraz od 16.00 do 19.30. O 16.30 Msza św. dla dzieci. O 19.30 Msza św. dla kandydatów do bierzmowania, a po niej spotkanie z rodzicami gimnazjalistów z klasy III, którzy przygotowują się do bierzmowania. Prosimy o przybycie z powodu ważnych spraw, które chcemy omówić.
 6. Kapłani odwiedzą chorych wyjątkowo w piątek 1 maja od godz. 9.00. Prosimy chorych zapisywać na listę, która jest w zakrystii.
 7. W sobotę uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, przeniesiona z 3 maja, ze względu na wypadającą w ten dzień 5. Niedzielę Wielkanocną. Według przepisów liturgicznych Niedziele Wielkanocne mają pierwszeństwo w obchodach przed uroczystościami świętych. Msze św. z uroczystości Matki Bożej Królowej Polski będą o godz.: 7.00, 9.00 i 16.30. Zgodnie z przepisami liturgicznymi Msza św. o godz. 18.00 będzie odprawiana już według formularza z 5 Niedzieli Wielkanocnej. Po tej Mszy św. będzie odprawione Nabożeństwo Majowe i Różaniec wynagradzający Matce Bożej za bluźnierstwa ludzi, którzy ją obrażają. Na mocy dekretu Kongregacji ds. Kultu Bożego i sakramentów w niedzielę 3 maja można odprawić jedną Mszę ku czci NMP Królowej Polski. Taka Msza będzie u nas odprawiona o godz. 11.30
 8. W sobotę od 11.00 do 12.30 spowiedź dzieci, które w najbliższą niedzielę na Mszy o 10.00 przystąpią do Pierwszej Komunii.
 9. Msza św. w intencji wszystkich, którzy 11 kwietnia pielgrzymowali do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach będzie odprawiona 10 maja o godz. 10.00.
 10. Podziemny Salon Artystyczno-Literacko-Muzyczny zaprasza na spotkanie z profesorem Krzysztofem Koelerem, poetą, literaturoznawcą, byłym dyrektorem TVP Kultura, które będzie dzisiaj o 19.00 w auli Jana Pawła II.
 11. Dziękujemy parafianom z bloku Podedworze 10 (kl. B) za sprzątanie naszej świątyni i ofiarę pieniężną na kwiaty do kościoła. W tym tygodniu prosimy do sprzątania mieszkańców bloku Podedworze 12 (kl. A).
 12. Przypominamy, że w środy od 17. 30 do 19.00 w sali domu parafialnego otwarty jest punkt informacyjny dla tych, którzy chcą wyjść z nałogu alkoholizmu.
 13. W tym tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka Stanisława Suder (l. 72). Wieczne odpoczywanie, racz jej dać, Panie.
 14. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.