6. Niedziela Wielkanocna – 10 maja 2015 r.

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: w czwartek – święto św. Macieja, apostoła; w sobotę – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.
 2. Zgodnie z postanowieniami Konferencji Episkopatu Polski uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego zostaje przeniesiona z czwartku na VII niedzielę wielkanocną, czyli 17 maja.
 3. Zgodnie z apelem ks. kard. Stanisława Dziwisza, w przyszłą niedzielę będzie przeprowadzona po Mszach świętych zbiórka pieniędzy do puszek na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi z Nepalu. Zbiórka jest organizowana przez Caritas.
 4. Składka z przyszłej niedzieli jest przeznaczona na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
 5. Kolejne spotkanie w ramach Parafialnej Szkoły Biblijnej będzie  we wtorek (12 maja) o 19.00.
 6. Kandydaci do bierzmowania z klasy III gimnazjum, wszystkie grupy, mają spotkanie katechetyczne we wtorek (12 maja) o 19.00.
 7. W środę (13 maja) pierwsze Nabożeństwo Fatimskie. O 18.00 Msza św. z kazaniem, a po niej procesja wokół kościoła.
 8. Kandydaci do bierzmowania z klasy II gimnazjum mają spotkanie katechetyczne w czwartek (14 maja) o 19.00. Już dziś informujemy, że spotkanie z ich rodzicami będzie w czwartek 21 maja o 19.00.
 9. Inicjatywa Rodziców Stop Seksualizacji Naszych Dzieci zaprasza na otwarte spotkanie w dniu 14 maja o godz. 19.00 w auli św. Jana Pawła II. Zaproszenie to jest skierowane szczególnie do rodziców mających dzieci w przedszkolu i szkole podstawowej.
 10. Zebranie Rady Parafialnej będzie w piątek 15 maja o godz. 19.00 w sali domu parafialnego.
 11. W sobotę 16 maja o 19.00 auli św. Jana Pawła II kolejny film z serii „Klasyka filmu religijnego”. Zapraszamy. Wstęp wolny.
 12. Dziękujemy mieszkańcom Podedworze 12 B za sprzątnie naszego kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. W przyszłym tygodniu do sprzątania prosimy parafian z bloku Podedworze 20 A.
 13. Nabożeństwa majowe odprawiamy w tygodniu po Mszy św. wieczornej, zaś w niedziele o 17.30.
 14. W tym tygodniu odeszły do wieczności: Maria Ewa Drzewiecka (l. 64), Helena Skrężyna (l. 67). Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie.
 15. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.