10. niedziela zwykła – 7 czerwca 2015 r.

 

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada: w poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Królowej; w środę – wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa; w czwartek – wspomnienie św. Barnaby, apostoła; w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Z racji uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  2. Dziś o 17.30 nabożeństwo czerwcowe i procesja w ramach oktawy Bożego Ciała.
  3. Dziś o godz. 19.00 w auli św. Jana Pawła II rozpocznie się spotkanie z prof. Charlesem Stephenem Kraszewskim, z katolickiego uniwersytetu w Pensylwanii w USA – poetą, literaturoznawcą, krytykiem literackim. Serdecznie zapraszamy.
  4. We wtorek 9 czerwca o godz. 19.00 kolejne spotkanie Parafialnej Szkoły Biblijnej. Zapraszamy wszystkich miłośników Biblii.
  5. W sobotę (13 czerwca) kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.00 odprawiona będzie Msza święta z kazaniem, a po niej Różaniec Fatimski i procesja wokół kościoła.
  6. Dziękujemy parafianom z bloku Bochenka 14 za sprzątanie świątyni i ofiarę pieniężną na kwiaty do kościoła. Do sprzątania prosimy w tym tygodniu parafian z bloku Bochenka 16.
  7. Diakonia Teatralna zaprasza na komedię Aleksandra Fredry pt. „Pan Jowialski”. Przedstawienie odbędzie się w niedzielę 14 czerwca o 19.00 w auli św. Jana Pawła II.
  8. Oaza Rodzin zaprasza na spotkanie multimedialne i warsztaty dla małżeństw. Autorami wykładów będą dr Jacek Pulikowski, dr Szymon Grzelak, Robert Tekieli, Jacek Rucięcki, Anna Kołodziejczyk. Warsztaty odbędą się 21 czerwca 2015 r. (niedziela) od 17.30 do 19.30 w auli Jana Pawła II. Małżonków chcących wziąć udział informujemy, że organizatorzy zapewniają opiekę dla dzieci na czas warsztatów. Zapisy przez dkpiaski@gmail.com lub z w zakrystii.
  9. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie: Janina Rzeszótko (l. 79), Julia Konieczny (l. 86) i Czesław Knurowski (l. 71). Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie.
  10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.